Liga NHL, 25. februar

Polom Bostona po mrku v zadnji tretjini

New York Islanders | New York Islanders so visoko ugnali Boston. | Foto Guliverimage

New York Islanders so visoko ugnali Boston.

Vodilna ekipa skupine MassMutual East v severnoameriški hokejski ligi NHL iz Bostona je na gostovanju pri New York Islanders visoko izgubila z 2:7. Za Kosmatince je bila usodna zadnja tretjina, v tem obdobju igre so doživeli pravi mrk in prejeli kar pet od skupno sedmih zadetkov.

Zasedba iz velikega jabolka je z izjemno kolektivno igro na kolena položila tekmece iz Bostona. Med strelce so se vpisali Mathew Barzal, Adam Pelech, Jordan Eberle, Jean-Gabriel Pageau, Anders Lee in Oliver Wahlstrom, razpoložen je bil bil tudi ruski vratar Semjon Varlamov s 34 obrambami. Za kosmatince sta zadela Nick Ritchie in Craig Smith, češki vratar Jaroslav Halak je zaustavil 30 strelov.

Washington je na domačem ledu ukanil Pittsburgh s 5:2. Za zasedbo iz ameriškega glavnega mesta so gole dosegli Tom Wilson, Nicklas Backstrom, T.J. Oshie, Lars Eler in Carl Hagelin, za gostujočo pa Jake Guentzel in Brandon Tanev.

Florida po drami boljša od Dallasa

Na sporedu je bilo še osem tekem. Tampa Bay je z goli Mihaila Sergačeva, Yannija Gourda in Barclayja Goodrowa ukanila Carolino s 3:1, Florida je bila po hudem boju boljša od Dallasa s 3:2, gol odločitve pa je dobre tri minute pred koncem izenačenega dvoboja dosegel Frank Vatrano.

Frank Vatrano je dosegel odločilni gol za zmago Floride. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Frank Vatrano je dosegel odločilni gol za zmago Floride. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na sporedu so bili trije kanadski obračuni. Na prvem je Ottawa visoko premagala Calgary s 6:1, Edmonton je slavil v Vancouvru s 3:0, Winnipeg pa je bil boljši od Montreala s 6:3.

Chicago je z goloma Patricka Kana in Carla Soderberga v zadnji tretjini slavil v Columbusu z 2:0. Detroit je na krilih Sama Gagnerja, ki je dosegel "hat-trick", na kolena položil Nashville in slavil s 5:2, New Jersey pa je šele v podaljšku slavil v Buffalu s 4:3. Zmagoviti gol je zabil Čeh Pavel Zacha.

Zasedba slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings bo naslednjo tekmo igrala v noči na soboto, ko bo gostovala pri Minnesoti. Kalifornijska zasedba v zadnjem času kaže izjemno dobre predstave, v noči na četrtek so na kolena položili St. Louis in dosegli šesto zmago v nizu ter so trenutno na tretjem mestu v skupini Honda West.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         11   4    1   48:34    23
2. St Louis      10   8    2   60:61    22
3. Los Angeles    9   6    3   56:49    21
4. Arizona        9   7    3   52:55    21
5. Minnesota     10   6    0   50:40    20
6. Colorado       9   6    1   46:38    19
7. San Jose       7   8    2   47:64    16
8. Anaheim        6  10    4   40:58    16