Pittsburgh Penguins New Jersey Devils Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Ponedeljek, 24. 1. 2022, 7.10

Lig NHL, 23. januar

Kopitarjevi Kralji v Newarku prekinili niz treh zaporednih porazov #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar in LA Kings so v Newarku končali niz porazov.  | Foto Guliverimage

Anže Kopitar in LA Kings so v Newarku končali niz porazov.

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so na gostovanju v Newarku s 3:2 premagali New Jersey Devils. Junak večera je bil Carl Grundstrom, ki je sredi zadnje tretjine dosegel odločilni zadetek. Kopitar je sprožil en strel proti vratom tekmeca, vendar ostal brez točke.

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers
Sportal Aktualni prvaki stresli jezo po porazu, še enajsti zaporedni poraz letalcev

Izkazal se je tudi vratar Kraljev Cal Petersen, ki je zbral 23 obramb. Med strelce sta se pri gostih, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov, vpisala še Alex Iafallo in Viktor Arvidsson.

Vrhunci obračuna med Kralji in Hudiči:

Za domačo ekipo je dvakrat zadel Jesper Bratt, Damon Severson pa je zbral dve podaji. Vratar Jon Gillies je zaustavil 34 strelov.

Naslednja tekma Kralje čaka v noči na torek po srednjeevropskem času, ko bodo gostovali še pri New York Rangers.

Pittsburgh podaljšal niz zmag, novinec presenetil vodilne

Pittsburgh je nadaljeval zmagoviti niz, a za peto zaporedno zmago je šele po kazenskih strelih strl odpor Winnipeg Jets. O zmagovalcu je odločil kapetan Sidney Crosby.

Pittsburgh Penguins so Winnipeg premagali šele po kazenskih strelih. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Pittsburgh Penguins so Winnipeg premagali šele po kazenskih strelih. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Za presenečenje je v Seattlu poskrbel novinec v tekmovanju, ki je s 5:3 na kolena spravil vodilno moštvo lige Florida Panthers.

Hokejisti St. Louis Blues so s 3:1 premagali Vancouver, z 38 obrambami je blestel Finec Ville Husso. Z novo zmago so se povzpeli na drugo mesto zahodne konference. Ottawa Senators so tesno zmago slavili pri Columbusu.