Torek, 23. 3. 2021, 7.27

Liga NHL, 22. marec

Kralji tokrat brez zmage v San Joseju, Kopitar s prazno statistiko

Anže Kopitar | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so tokrat v severnoameriški ligi NHL gostovali pri San Jose Sharks. Kalifornijski derbi je pripadel morskim psom, ki so zmagali z 2:1. Ryan Donato je dosegel odločilni zadetek v tretji tretjini, vratar Martin Jones pa je zaustavil 41 strelov.

En gol je za morske pse dosegel še Logan Couture, ki je zadel še 14. za morske pse, a prvič na zadnjih petih tekmah.

Patrick Marleau je odigral svojo 884. zaporedno tekmo in se izenačil dosežek Steva Larmerja za četrti najdaljši niz v zgodovini lige. Skupno je Marleau odigral svojo 1753. tekmo v NHL in mu le še trije nastopi manjkajo, da se bo izenačil z Markom Messierjem (1756) na drugem mestu po največ tekmah v zgodovini NHL.

Edini gol za kralje je dosegel Matt Roy, vratar Jonathan Quick je ubranil 21 strelov. Kopitar je v 24:23 minute na ledu sprožil en strel proti vratom tekmeca.

Hokejisti Colorado Avalanche pa so prišli do sedme zaporedne zmage, potem ko so s 5:1 premagali Arizona Coyotes. Nobena druga ekipa v ligi NHL ni trenutno tako dolgo brez poraza.

Vratar Philipp Grubauer je za zmago moštva iz Denverja zbral 24 obramb. Joonas Donskoi je k zmagi dodal dva gola. Pri kojotih, ki so zmagali le enkrat na zadnjih sedmih tekmah, je vratar Antti Raanta zbral 30 obramb.

Vodstvo lige NHL pa je tik pred zdajci zaradi novega koronavirusa odpovedalo tekmo Montreal Canadiens - Edmonton Oilers, s čimer so naftarji izgubili priložnost, da se z morebitno zmago zavihtijo na vrh lige.

Liga NHL, 22. marec:

New York Rangers : Buffalo Sabres            5:3
Columbus Blue Jackets : Carolina Hurricanes  0:3
Ottawa Senators : Calgary Flames             2:1
Philadelphia Flyers : New York Islanders     1:2 (podaljšek)
Minnesota Wild : Anaheim Ducks               2:1
Vegas Golden Knights : St. Louis Blues       5:1
Vancouver Canucks : Winnipeg Jets            0:4
Arizona Coyotes : Colorado Avalanche         1:5
San Jose Sharks : Los Angeles Kings          2:1
(Anže Kopitar: 1 strel v 24:23 minute za LA)

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         22   7    1  100:67    45
2. Colorado      20   8    2  102:66    42
3. Minnesota     19  10    1   89:76    39
4. St Louis      16  11    5   97:104   37
5. Los Angeles   13  12    6   89:86    32
6. Arizona       13  14    5   78:97    31
7. San Jose      12  14    4   85:104   28
8. Anaheim        9  18    6   72:112   24