liga nhl, 18. november

Florida in Carolina na vrhu v ligi NHL

Carolina Hurricanes | Hokejisti Carolina Hurricanes. | Foto Guliverimage

Hokejisti Carolina Hurricanes.

Hokejisti Floride in Caroline so najuspešnejši v uvodu sezone severnoameriške lige NHL. Florida je doma s 4:1 ugnala New Jersey in dosegla 12. zmago ter zbrala 26 točk, Carolina je z 2:1 slavila v Anaheimu in zaostaja za točko.

Anže Kopitar LA Kings
Sportal Kralji doživeli drugi zaporedni poraz

Obe ekipi nastopata v vzhodni konferenci, kjer je gneča pri vrhu izjemna. Petindvajset točk ima tudi Toronto, ki je z 2:1 v derbiju večera ugnal New York Rangers, prav toliko pa tudi Washington, ki se je večer pred tem veselil v Los Angelesu.

Na Floridi so gostitelji tekmo odločili v srednji tretjini, ki so jo dobili s 3:0, po gol in podajo pa sta v statistiko vpisala Kanadčana Jonatan Huberdeau in Anthony Duclair. Kar 45 obramb k deveti zaporedni zmagi na domačem ledu pa je dodal vratar Spencer Knight.

Kanadčan Set Jarvis pa je odločil tekmo v Anaheimu v 50. minuti. Pred tem je za Carolino zadel njegov rojak Ethan Bear, vmes pa izenačil Troy Terry. Na derbiju v Torontu pa je bil junak večera Morgan Rielly, ki je domače z goloma v četrti in 31. minuti popeljal v vodstvo z 2:0, a je bilo v zadnjem delu tesno, potem ko je Dryden Hunt v 44. minuti znižal zaostanek na 1:2.

Na zahodu s 24 točkami vodi Edmonton, ki je po izvajanju kazenskih strelov v kanadskem derbiju odpravil Winnipeg z 2:1. Bližje zmagi so bili gosti, saj je Connor McDavid izenačil šele v 55. minuti, kasneje pa v tretji seriji prvi dosegel tudi gol pri izvajanju dodatnih strelov. Igralci Winnipega v dvoboju napadalca z vratarjem enostavno niso našli poti do domače mreže.

Na zahodu za točko zaostajata Calgary, ki je s 5:0 zmagal v gosteh pri Buffalu, in Anaheim, ki je vodstvo v konferenci zapravil proti Carolini, za dve pa Minnesota, ta je s 7:2 premagala Dallas, in Winnipeg. Junak tekme v St. Paulu v Minnesoti je bil Rus Kiril Kapricov z golom in tremi podajami.

Končno se je prebudil tudi 34-letni Sidney Crosby. Zvezdnik Pittsburgha je v Montrealu za zmago gostov s 6:0 dosegel vodilni gol, a tudi svoj prvi gol v sezoni.

Los Angeles z Anžetom Kopitarjem je na zahodu na devetem mestu, ekipo iz Kalifornije pa čaka še en prost večer, preden bo v noči na nedeljo gostila Carolino.