LIGA NHL, 16. NOVEMBER

Florida ostaja vodilna ekipa lige, Getzlaf do jubileja

Florida Panters | Florida je odpravila New York Islanders. | Foto Guliverimage

Florida je odpravila New York Islanders.

Hokejisti Floride s 25 točkami ostajajo vodilna ekipa severnoameriške hokejske lige NHL. Ponoči so v domači dvorani s 6:1 premagali New York Islanders in na 16 tekmah zbrali že 25 točk. Gostitelji so vse rešili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 4:0, Šved Patrick Hornquist pa je že v tem delu dosegel gol in podajo.

Steven Stamkos
Sportal Deset pozitivnih v Ottawi, liga prestavlja tekme

Na vzhodu za točko zaostaja Carolina, ki je bila s 4:2 uspešna v Las Vegasu. Na tekmi, na kateri so gostje vodili z 2:0, domači so v drugem delu izenačili, v zadnjem pa so gostje dosegli še dva gola, sta po gol in podajo vknjižila Finec Sebastian Aho in Vincent Trochek. Toronto, Washington in New York Rangers zaostajajo dve točki.

Getzlaf s tisočo točko, Anaheim slavil osmič zapored

Washington je bil v Anaheimu blizu tudi drugi točki, a so gostitelji slavili po podaljšku s 3:2, potem ko je Trevor Zegras v peti minuti dodatnega dela dosegel odločilni gol, že v 50. pa je zadel za vodsvo Anheima, vodilne ekipe na zahodu. Anaheim je prišel do osme zaporedne zmage, Ryan Getzlaf pa je že v 4. minuti tekme z asistenco vknjižil 1.000 točko v ligi NHL.

Kapetan Anaheima je ob zmagi nad Washingtonom vknjižil 1.000 NHL točko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kapetan Anaheima je ob zmagi nad Washingtonom vknjižil 1.000 NHL točko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na zahodu je Anaheimu najbližje Edmonton, ki je zbral 22 točk, vodstvo na lestvici pa je zapravil po porazu s 5:2 na kanadskem obračunu v Winnipegu. Vodilni strelec lige Nemec Leon Draisaitl je udaril prepozno, ko je v zadnjem delu znižal na 4:1 in 4:2. Skupaj je Draisaitl na 15 tekmah letos dosegel že 17 golov, kar je najboljši dosežek po 16 letih. Winnipeg, ki vodi v centralni skupini, zaostaja za točko za Edmontonom.

Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so na zahodu trenutno na sedmem mestu. V noči na četrtek ekipo iz Kalifornije čaka dvoboj z ekipo Washingtona.