Sobota, 13. 11. 2021, 8.14

Liga NHL, 12. november

Ovečkin pri zmagi Washingtona do četrtega mesta na večni lestvici strelcev

Alex Ovečkin | Foto Guliverimage

Ruski hokejski zvezdnik Aleksander Ovečkin je v pretekli noči z doseženim golom za Washington Capitals pri zmagi s 4:3 proti Columbusu postal četrti strelec vseh časov v severnoameriški ligi NHL. S 742. zadetkom je prehitel Bretta Hulla.

Gol Aleksandra Ovečkina.

Pred njim so zdaj na večni lestvici strelcev samo še Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801) in Jaromir Jagr (766). "To mi veliko pomeni. Ko sem prišel v ligo NHL, si nikoli nisem mislil, da bom v takšni druščini," je po tekmi v Columbusu dejal 36-letni Ovečkin.

Rus je mejnik dosegel, ko je v 11. minut tekme izenačil na 1:1. "Tekme nismo začeli dobro, pritisnili so na nas, vratar Ilja Samsonov pa nas je držal v igri," je za NBC Sports Washington ocenil Ovečkin, ki je v 17 sezonah z Washingtonom odigral 1.211 tekem rednega dela.

Washington je nato v drugi tretjini povedel, ko je v uvodni minuti zadel Garnet Hathaway. Ta je sedem minut pozneje vodstvo povečal na 3:1, a so domačini v naslednji minuti z dvema hitrima goloma našli pot do izenačenja. Ko je že globoko v zadnji tretjini vse kazalo, da bosta moštvi morali igrati podaljške, je za zmago Washingtona zadel Conor Sheary.

Z minimalno razliko so se končale tudi preostale štiri tekme v pretekli noči.

Chicago je na domačem ledu zmagal tretjič zapored pod vodstvom novega trenerja Dereka Kinga, z 2:1 je bil boljši od Arizone. Odločilni zadetek je v deseti minuti zadnje tretjine dosegel Dylan Strome.

Buffalo dobili tekmo na domačem ledu

Na srečanju Buffala in Edmontona je vseh pet zadetkov padlo v drugi tretjini, domačini iz Buffala pa so bili boljši s 3:2. Philadelphia je na gostovanju pri Carolini v zadnji tretjini zadela dvakrat za zmago z 2:1, z 39 obrambami pa je v vrstah zmagovalcev blestel predvsem Carter Hart. Na kanadskem derbiju med Torontom in Calgaryjem je za zmago Toronta z 2:1 v podaljšku zadel Auston Matthews.