Sreda, 19. 2. 2020, 6.29

Liga NHL, 18. februar

Kraljem ni uspelo še tretjič zapored, Kopitar dvakrat podal

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings v noči na sredo v ligi NHL gostoval v Kanadi pri Winnipeg Jets. Kralji, ki so lovili tretjo zaporedno zmago, so morali nasprotnikom priznati premoč s 6:3. Kopitar je bil tokrat razpoložen na ledu, saj je prispeval dve podaji.

LA Kings so v zadnjih dveh krogih premagali tretjo in sedmo ekipo konference, Colorado Avalanche in Calgary Flames, tokrat pa so morali priznati premoč Winnipegu.

Anže Kopitar, najboljši slovenski hokejist, je na ledu preživel slabih 21 minut, v tem času pa prispeval podaji pri prvem in tretjem golu. Za Kralje sta v polno zadela Dustin Brown, ki je prispeval dva gola, in Martin Frk.

LA Kings so s 47 točkami prikovani na zadnje mesto zahodne konference in imajo zelo malo možnosti, da se prebijejo v končnico.

Veliko bolj učinkoviti so bili Winnipeg Jets. Ti so se razleteli v drugi tretjini, ko so dosegli tri gole. Za to so bili zaslužni Jansen Harkins, Mason Appleton in Blake Wheeler. Zadnji je bil uspešen tudi v tretji tretjini, poleg njega pa sta bila nato uspešna še Patrik Laine in Nikolaj Ehlers.