Liga NHL, 17. januar

25-letni Švicar s petimi goli šokiral Kopitarjeve kralje in se vpisal v zgodovino #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je dosegel prvi gol Kraljev. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je dosegel prvi gol Kraljev.

Hokejisti Los Angeles King so na gostovanju pri San Jose Sharks ostali praznih rok in so tako končali zmagoviti niz štirih zaporednih zmag. Sharks so bili boljši s 6:2, Anže Kopitar pa se je ob porazu svoje ekipe vpisal med strelce. Krvnik kraljev je bil 25-letni Švicar Timo Meier, ki je dosegel rekord kluba s petimi zadetki.

Timo Meier je bil tokrat nerešljiva uganka za obrambo kraljev. Že v prvi tretjini je dosegel hat-trick. Prva tretjina se je za kralje končala porazno. Po 19 minutah so domači vodili že s 4:0. Tega ni omilil niti gol Anžeta Kopitarja, ki je zatresel domačo mrežo 16 sekund pred koncem tretjine.

Meier se ni ustavil pri treh golih. V drugi tretjini je ob spodbujanju navijačev "Timo, Timo!" dosegel še dva gola.

Mikey Anderson je v zadnji tretjini znižal na 2:6. Za morske pse je ob Meierju v prvi tretjini zadel še Rudolfs Balcers.

Pet zadetkov Tima Meierja:

Presrečni Meier: Kar mravljince sem dobil

"To je nekaj zelo posebnega, skoraj ne znam opisati tega občutka, kar mravljince sem dobil," je bil osupel 25-letni švicarski reprezentant.

"Ne spomnim se, ali sem že kdaj videl tako vročega fanta," je dejal trener Sharks Bob Boughner: "Videli ste, kako se fantje gledajo. Potrpežljivost, udarci, izbiranje kotov. Ti goli so bili lepi."

Meier je zadel z obeh strani mreže, med drugim dvakrat ob moštveni premoči na ledu, nekaj ploščkov je izstrelil iz težkih položajev iz kota in zabil mimo vratarja Los Angelesa Jonathana Quicka, ki je ubranil 11 strelov domačih.

Joe Malone ima še vedno rekord lige NHL s sedmimi goli, ki jih je dosegel s Quebec Bulldogs davnega leta 1920. Sedem igralcev je imelo tekme s šestimi goli v preteklih letih.

Po podatkih NHL je bil Mika Zibanejad kot član New York Rangers zadnji, ki je dosegel pet golov, kar se je zgodilo 5. marca 2020 proti Washingtonu.

Meier je poskrbel za enajsti hat-trick v zgodovini franšize iz San Joseja v zgolj eni tretjini. In z vsakim golom, ki ga je Švicar dosegel, je 10.000-glava množica v dvorani SAP Centra navijala vse glasneje.

"Je hudičev igralec, četrti vodilni strelec lige," je o njem dejal trener Kings Todd McLellan. Izkazal se je tudi Tomaš Hertl s štirimi podajami za Sharks, ki so v zadnjih dveh tekmah skupaj dosegli le en gol. Erik Karlsson je zbral tri podaje, med njimi tudi 500. v karieri.

James Reimer, ki je zaradi poškodbe spodnjega dela telesa prvič po 4. januarju začel v vratih za San Jose, je zbral 39 obramb. Reimer je preprečil tudi tri Kopitarjeve poskuse za spremembo izida.

Karlsson je ob sklicevanju na številko dresa svojega soigralca povzel dogajanje: "Danes, če si nosil številko 28, ustreliš vse."

Pri kraljih je manjkal Adrian Kempe, ki je v nedeljo vstopil v protokol lige proti covidu-19, zamenjal ga je novinec Samuel Fagemo.

Kralji bodo v sredo zjutraj po srednjeevropskem času gostili prvake lige NHL, Tampo Bay.

Los Angeles s 45 točkami ostaja na drugem mestu v razvrstitvi pacifiške skupine. Tri točke več imajo zlati vitezi iz Las Vegasa, San Jose ima le točko manj od Kings in Anaheim Ducks.