Nedelja, 16. 1. 2022, 22.37

Liga NHL, 16. januar

Po 756. golu Ovečkina preobrat Vancouvra

Aleksander Ovečkin | Aleksander Ovečkin je Capitals popeljal v vodstvo, nato je na ledu prevladala ekipa Vancouvra. | Foto Guliverimage

V hokejski ligi NHL je bila odigrana le tekma med Washington Capitals in Vancouver Canucks, obračun med Winnipegom in Edmontonom pa je bil prestavljen. Canucks so se veselili 18. zmage v sezoni, s katero so presekali tri tekme trajajoč niz porazov.

Po prvi tretjini je kazalo, da bodo Capitals, šesta ekipa vzhodne konference, upravičili vlogo favoritov proti kanadskemu moštvu, ki na lestvici zahodne konference zaseda skromno 13. mesto. 36-letni ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin je s svojim 756. golom v ligi NHL domače popeljal do vodstva.

V drugi tretjini pa se je tekma prevesila v korist gostov, že po petih minutah drugega dela igre so Canucks od zaostanka prišli do prednosti, ko je v 21. in 25. minuti tekme gola dosegel 23-letni švedski napadalec Elias Pettersson. Njegov tri leta starejši kanadski kolega Bo Horvat je v 39. minuti poskrbel za vodstvo Vancouvra s 3:1.

V sedmi minuti zadnje tretjine so Capitals izkoristili igralca več na ledu in se gostom približali na gol zaostanka, mrežo Vancouvra pa je zatresel Tom Wilson. Sledilo je nekaj napak domačih, tudi mala kazen zaradi prevelikega števila igralcev na ledu, v 60. minuti pa je končni izid za zmago Vancouvra s 4:2 postavil J. T. Miller.

Anže Kopitar se bo s svojimi LA Kings v ponedeljek ob 22. uri po slovenskem času v San Joseju pomeril s tamkajšnjimi Sharks, konkurenti v pacifiški diviziji. V tej kralji s 45 točkami zasedajo drugo mesto, San Jose je četrti (42 točk). LA Kings bodo poskušali zmagoviti niz podaljšati na pet tekem.