Winnipeg Jets Los Angeles Kings liga NHL

Četrtek, 14. 12. 2023, 7.14

LIGA NHL, 13. DECEMBER

Kopitar za sanjski začetek, nato pa ...

Anže Kopitar | Anže Kopitar je zadel, vendar je moral priznati tekmecu poraz. | Foto Reuters

Anže Kopitar je zadel, vendar je moral priznati tekmecu poraz.

Hokejisti Los Angeles Kings so na domačem ledu doživeli tretji zaporedni poraz. V prvi tretjini je kazalo še izvrstno, ko so proti Winnipeg Jets vodili z 2:0. Prvi gol je ob igralcu več na ledu dosegel slovenski šampion Anže Kopitar. V nadaljevanju so imeli glavno besedo v areni Crypto.com gostje, ki so preobrnili potek dogodkov in se veselili zmage s kar 5:2.

Slovenski kapetan domačih Anže Kopitar je dosegel gol za vodstvo z 1:0 v deseti minuti srečanja.

Tri minute pozneje je na 2:0 povišal Alex Laferriere. Po uvodni tretjini, ki so jo z 2:0 dobili domači, so gostje v naslednjih dveh dosegli pet golov v nizu. Prva dva je prispeval Danec Nikolaj Ehlers, podajalec je bil obakrat Kanadčan Gabriel Vilardi. Ta je bil asistent tudi pri zadnjem golu v drugi tretjini. Nato je zadel sredi tretje minute zadnjega dela igre za vodstvo s 4:2.

Vilardi je s štirimi točkami dosegel rekord kariere proti svojim nekdanjim soigralcem, konec junija je namreč prestopil v Winnipeg Jets. Tako kot Vilardi je štiri točke na tokratni tekmi dosegel tudi Ehlers s po dvema goloma in podajama.

"Imam mešane občutke. To ni bilo nobeno maščevanje, z dobro igro pa je vedno lepo pokazati nekdanjim delodajalcem, da so se morda zmotili. V Los Angelesu mi je bilo lepo, a niso me hoteli, moral sem oditi. A nisem edini, ki se mu je to zgodilo. Takšen je pač kruh profesionalca," je dejal Vilardi, ki ima neugodne spomine na prvo sezonsko medsebojno tekmo proti nekdanji ekipi, 17. oktobra se je na njej namreč poškodoval in je moral izpustiti 18 dvobojev.

Los Angeles kljub tretjemu porazu v nizu ostaja na četrtem mestu zahodne konference, ima 36 točk, pred njim so le vodilna ekipa lige Vegas (45), Vancouver (39) in Colarado (38). Slednji je tokrat doma zanesljivo, s 5:1 ugnal Buffalo. Valerij Ničuškin je dvakrat zatresel mrežo, Nathan MacKinnon pa je dvakrat podal in je že na 13. zaporedni tekmi v statistiko vpisal vsaj točko.