Liga NHL, 1. marec

Fantastičen preobrat Kopitarja in njegovih Kraljev

1

Anže Kopitar NHL | Foto Getty Images

Najboljši slovenski hokejski igralec Anže Kopitar in njegovi Kralji so po dveh odmevnih zmagah nad letos izvrstnim moštvom Vegas Golden Knights v domači dvorani vzeli mero še Columbus Blue Jackets. Po uvodni tretjini je bolje kazalo gostom, ki so vodili z 2:0, nato pa je Los Angeles poskrbel za nepozaben preobrat. Do konca srečanja je petkrat zatresel mrežo Columbusa in navdušil navijače s prepričljivo zmago 5:2.

Kralji so si v ligi NHL s tretjo zaporedno zmago izboljšali možnosti za zagotovitev vozovnice, ki pelje v izločilni del, kjer bo nastopilo osem najboljših ekip v zahodni konferenci. Hokejisti iz Los Angelesa so v vedno boljši formi. Na zadnjih osmih tekmah so zmagali kar šestkrat. Tokrat so v domači dvorani Staples Centre premagali Columbus s 5:2. Čeprav so po uvodni tretjini zaostajali z 0:2, jih to ni zmotilo pri uresničitvi zadanega cilja. V nadaljevanju srečanja so se razigrali in kar petkrat spravili plošček izza hrbta vratarja Joonasa Korpisala.

Zadetek Pearsona za vodstvo Los Angelesa s 3:2:

Strelski prvenec v dresu Los Angelesa je dosegel Nate Thompson, ki se je v Kalifornijo iz Ottawe preselil 13. februarja. Za klub iz kanadskega glavnega mesta je dosegel štiri zadetke, zdaj se je vpisal med strelce še za Kralje. Dva zadetka je prispeval Alex Iafallo in postal prvi junak Kraljev.

Kapetan Anže Kopitar je na ledu prebil slabih 19 minut. Na vrata gostov je usmeril tri strele, a ni ukanil finskega vratarja. Sreča ni bila zaveznica Hrušičana, saj je en izmed njegovih strelov zatresel okvir vrat.

Los Angeles se bo prihodnjič v ligi NHL predstavil v noči na nedeljo, ko se bo doma pomeril s Chicagom.

Liga NHL, 1. marec:

Los Angeles Kings : Columbus Blue Jackets 5:2
Thompson 23., Iafallo 26., Perason  37., Carter 49., Iafallo 57.; Atkinson 4., Jones 14.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 18 minut in 50 minut. Na vrata je streljal trikrat.

San Jose Sharks : Chicago Blackhawks 7:2