Sreda, 28. 2. 2018, 7.50

Liga NHL, 27. februar

Mojstrovina Kopitarja, ki je osmešil obrambo Vegasa #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings, ki so v ponedeljek po velikem preobratu v podaljšku premagali vodilno moštvo zahodne konference Vegas Golden Knights, so ponovno prekrižali načrte vročim novincem v ligi NHL. Tokrat so jih v gosteh nadigrali s 4:1. Hrušičan je prispeval zadetek in podajo. Ob koncu druge tretjine je mojstrsko zadel za vodstvo Los Angelesa s 3:1 in poskrbel za spletno uspešnico. To je bil že njegov 27. zadetek v tej sezoni.

Najboljši slovenski hokejski igralec Anže Kopitar se je na gostovanju v Las Vegasu vpisal med strelce v zadnji minuti druge tretjine, ko je vodstvo Kraljev povišal na 3:1. To je bil že njegov 27. zadetek v tej sezoni. Pred njim sta mrežo Vegasa zatresla Kyle Clifford in Tyler Toffoli, v predzadnji minuti pa je končni rezultat po podaji Hrušičana dosegel Jeff Carter.

Kako je Kopitar premagal vratarja Vegasa?

Kralji so še drugič zapored prekrižali načrte favoriziranemu Vegasu. Prejšnji večer so ga premagali v Los Angelesu, tokrat pa v gosteh s 4:1. Poleg Kopitarja, ki marljivo polni strelsko statistiko in na lestvici najboljših strelcev (zadetki + podaje) zaseda visoko deveto mesto, je izstopal tudi vratar Jack Campbell.

Šele drugič v karieri je začel dvoboj od prve minute v ligi NHL in se izkazal. Pred tem se je v začetni postavi znašel le v sezoni 2013/14, ko je branil za Dallas. Na zahtevnem gostovanju je ubranil kar 41 strelov. Klonil je le na začetku tekme, ko ga je premagal William Karlsson, nato pa so vajeti v svoje roke prevzeli gostje in do konca srečanja mrežo Zlatih vitezov zatresli kar štirikrat. Vegas je po porazu na lestvici zahodne konference zdrsnil na drugo mesto. Prehitel ga je Nashville.

Vrhunci srečanja v Las Vegasu:

To je bila že 20. zmaga Kraljev na gostovanju v tej sezoni. Več jih je dosegla le Tampa Bay (22). Kralji bodo v noči na petek doma pričakali Columbus Blue Jackets.

Vegas Golden Knights : Los Angeles Kings 1:4
Karlsson 6.; Karlsson 9., Toffoli 27., Kopitar 40., Carter 59. (podaja Kopitar)
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 22 minut in sekund. Na vrata gostov je sprožil dva strela.

Boston Bruins : Carolina Hurricanes 4:3*