IceHL Bolzano HK Olimpija

Petek, 25. 2. 2022, 21.32

Liga IceHL, 51. krog

Velika zmaga Olimpije, ki je že v končnici

IceHL: HK SŽ Olimpija - Bolzano | Ljubljančani so v predzadnji tekmi rednega dela lige IceHL premagali Bolzano. | Foto Grega Valančič/Sportida

Ljubljančani so v predzadnji tekmi rednega dela lige IceHL premagali Bolzano.

Hokejisti HK SŽ Olimpije so danes v tekmi lige IceHL v dvorani Tivoli s 3:2 premagali Bolzano in si že zagotovili najmanj šesto mesto na lestvici in z njim neposredno uvrstitev v končnico. V tej so že Salzburg, Beljak, Alba in Dunaj. za zadnjo neposredno vstopnico v četrtfinale bosta v nedeljo med seboj obračunala Pustertal in Znojmo. Olimpija bo za konec rednega dela gostovala na Dunaju.

IceHL: HK SŽ Olimpija - Vienna Capitals
Sportal Dunaj padel še tretjič v sezoni, Olimpija vse bližje končnici

Ljubljanski hokejisti so si pred zadnjima dvema tekmama rednega dela lige ICEHL že zagotovili mesto vsaj v kvalifikacijah za končnico, danes pa so si po zmagi proti Bolzanu že zagotovili končnico, saj bodo redni del v nedeljo končali med prvimi šestimi ekipami, ki se neposredno uvrstijo v četrtfinale.

V domači dvorani Tivoli so zmaji, ki zaradi poškodbe v tej sezoni ne bodo mogli več računati na branilca Kristjana Čepona, udarno začeli in že po štirih minutah in pol vodili z 2:0. Po slabih treh minutah je bil natančen Tadej Čimžar po podajah Nika Simšiča in Aleksandra Magovaca, vodstvo pa je minuto in pol pozneje s hokejistom več na ledu podvojil Blaž Tomaževič po asistencah Čimžarja ter Mitje Robarja.

Žan Us je dobro opravil svoje delo. | Foto: Grega Valančič/Sportida Žan Us je dobro opravil svoje delo. Foto: Grega Valančič/Sportida

V nadaljevanju prve tretjine, obe ekipi sta na gol tekmeca sprožili po devet strelov, zadetkov ni bilo več, je pa italijanski predstavnik v končnici druge tretjine ekspresno izenačil. V 37. minuti je najprej z igralcem več znižal Nicholas Plastino, dve minuti pozneje pa je izenačil Alex Trivellato.

V zadnjo tretjino je ljubljanska zasedba krenila odločneje in sprva ob koncu 48. minute zapravila lepo priložnost dva na ena, nato pa je le nekaj sekund pozneje domači ekipi vodstvo zagotovil Rok Kapel.

Novinci v tekmovanju se veselijo končnice. | Foto: Grega Valančič/Sportida Novinci v tekmovanju se veselijo končnice. Foto: Grega Valančič/Sportida

Bolzano je imel lepo priložnost za izenačenje v 55. minuti, ko je sam pred Žana Usa zadrsal Daniel Ciampini, a se je slovenski vratar izkazal (31 obramb) ter ohranil vodstvo Olimpije. V zadnjih treh minutah so Italijani močno pritisnili s hokejistom več, potem ko je njihov vratar odšel z ledu, a do zadetka niso prišli.

Zadnji krog rednega dela v ligi ICEHL bo na sporedu v nedeljo, SŽ Olimpija bo gostovala pri ekipi Vienna Capitals.

Pet ekip že v četrtfinalu. Pustertal in Znojmo po zadnjo vstopnico.

Četrtfinale so si ob Olimpiji že zagotovili Salzburg, Beljak, Alba in Dunaj. Za zadnjo "neposredno" četrtfinalno vstopnico se bosta v nedeljo udarila Znojmo in Pustertal. Poraženec bo moral v dodatni boj.

Fotogalerija s tekme (Grega Valančič/Sportida):

1 / 51

Gradec in Celovec po odpovedi tekem v dodatne boje za končnico

Zaradi težav z boleznijo covid-19 sta obe predvideni tekmi Gradca odpovedani. Avstrijsko moštvo bi moralo danes igrati z Znojmom, v nedeljo pa s Celovcem, a tekem ne bo. Gradec in Celovec sta tako že končala redni del tekmovanja. Oba bosta morala v dodatni dvoboj za preostali četrtfinalni vstopnici. Kot tudi Bolzano, ki po porazu z Olimpijo nima več možnosti za končnico.

Innsbruck, Dornbirn in Linz bodo v nedeljo končali sezono

Prvih šest ekip se bo neposredno uvrstilo v končnico, moštva na mestih med sedmim in desetim se bodo pomerila za preostali četrtfinalni vstopnici, za Innsbruck, Dornbirn in Linz (končali bodo na mestih med 11. in 13.) bo v nedeljo sezone konec.

Petek, 25. februar
HK SŽ Olimpija : Bolzano 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
1:0 Čimžar (Simšič, Magovac, 3.), 2:0 Tomaževič (PP1, Čimžar, Robar, 5.), 2:1 Plastino (PP2, Gazley, 37.), 2:2 Trivellato, 3:2 Kapel 49.

Red Bull Salzburg : Innsbruck 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
(Aljaž Predan je ob zmagi podal za vodstvo s 3:2 in enkrat streljal na vrata Innsbrucka.)

Steinbach Black Wings Linz : Fehervar AV19 3:6  (1:3, 1:1, 1:2)
(Blaž Gregorc je ob porazu enkrat streljal na vrata Albe; Anže Kuralt je ob zmagi sprožil štiri strele na vrata Linza.)

Dornbirn : VSV Beljak 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

Pustertal : Vienna Capitals 2:5 (0:2, 0:0, 2:3)

Graz 99ers (Ken Ograjenšek) - Orli Znojmo - odpovedano

Lestvica

1. Red Bull Salzburg* 48 tekem - 2,000 točke/tekmo (96 točk)
2. VSV Beljak* 46 - 1,826 (84)
3. Fehervar* 47 - 1,787 (84)
4. Vienna Capitals* 47 - 1,638 (77)
5. HK SŽ Olimpija* 45 - 1,622 (73)
6. Pustertal 48 - 1,583 (76)
.........................................................