Nedelja, 31. 3. 2019, 17.42

5 let

Liga EBEL, polfinale, prvi in drugi tekmi

Nov boleč poraz Ograjenškovih

Red Bull Salzburg Vienna Capitals | Dunajčani so po podaljšku strli Salzburg in v seriji na štiri zmage povedli z 2:0. | Foto Sportida

Dunajčani so po podaljšku strli Salzburg in v seriji na štiri zmage povedli z 2:0.

Hokejisti Gradca, za katerega igra slovenski napadalec Ken Ograjenšek, so tudi na drugi polfinalni tekmi proti Celovcu izgubili po podaljšku (2:3). Korošci so tako že pri dveh zmagah, v finale napreduje ekipa, ki prva zmaga štirikrat. Tudi Dunajčani so na pol poti. Na drugi polfinalni tekmi v Salzburgu so z zadetkom Sondreja Oldna v 83. minuti prišli do druge polfinalne zmage.

Liga EBEL, polfinale, drugi tekmi

Liga EBEL, polfinale, prvi tekmi

Celovčani so v Gradcu do zmage z 1:0 prišli v 97. minuti tekme. | Foto: Sportida Celovčani so v Gradcu do zmage z 1:0 prišli v 97. minuti tekme. Foto: Sportida

V ligi EBEL se je v petek začela bitka za finale. Hokejisti Gradca (v polfinalu igra prvič po letu 2004), katerega član je tudi slovenski napadalec Ken Ograjenšek, so na prvi tekmi pred domačimi gledalci s Celovcem izgubili z nogometnim 0:1.

Zadetek za zmago Celovca je v drugem podaljšku, v 97. minuti, dosegel Siim Liivik in poskrbel za veliko slavje Korošcev. Ti se za zmago lahko zahvalijo izjemnemu čuvaju mreže Larsu Haugnu. Zaustavil je vseh 50 strelov. Na drugi strani je čuvaj domačih, ki so bili nevarnejše moštvo, Robin Rahm ubranil 27 strelov od 28.

V drugem paru je Dunaj polfinalno serijo (igrajo na štiri zmage) začel z zmago nad Salzburgom s 4:2.