Liga EBEL, med 23. in 26. oktobrom

Nov poraz zmajev, Gradec spodnesel tla pravkom in skočil na četrto mesto.

1

Olimpija Dornbirn EBEL | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so po treh porazih v preteklem tednu v Tivoliju odigrali tretji obračun v štirih dneh in tudi nov teden začeli s porazom, proti Dornbirnu so klonili z 2:3. Trener Bojan Zajc in predsednik Olimpije Marko Popovič sta po tekmi napovedala, da se konec tedna v ekipo vrača dolgoletni kapetan Aleš Mušič. V torek je Gradec vknjižil še četrto zmago, s 4:3 je ugnal Salzburg, in se zavihtel za četrto mesto.

Tekma pred izjemno majhnim številom gledalcev - zbralo se jih je okoli 300 - se je za zmaje začela slabo, že po 29 sekundah se je zatresla mreža vratarja Jeffa Frazeeja. Za vodstvo gostov je zadel Jeff Arniel.

V deveti minuti je za izenačenje poskrbel švedsko-slovaški napadalec v zelenem dresu Gilbert Gabor. "Status quo" ni trajal dolgo, v 20. minuti je novo vodstvo gostov priskrbel Dustin Sylvester. V drugih 20 minutah igre ni bilo zadetkov, zato pa je že v začetku tretje tretjine za izenačenje po prodoru in strelu pod prečko poskrbel Adis Alagić.

V 55. minuti tekme je spet vodil Dornbirn, zadel je Michael Caruso. Zmaji so imeli ob koncu igralca več, poskušali pa so tudi brez vratarja, s šestimi proti štirim v polju, a izenačenja in morebitnega podaljška jim ni uspelo izsiliti. Hokejisti Dornbirna so na vrata zmajev sprožili 39 strelov, Ljubljančani na vrata gostov pa 29.

Se bo Mušič vrnil konec tedna?

Pri Olimpiji (spet) napovedujejo, da je vrnitev Aleša Mušiča v tekmovalni pogon z zmaji povsem blizu. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Pri Olimpiji (spet) napovedujejo, da je vrnitev Aleša Mušiča v tekmovalni pogon z zmaji povsem blizu. Foto: Urban Urbanc/Sportida
Tudi tokrat Olimpija ni mogla računati na poškodovana napadalca Gala Korena in Aljaža Uduča, na listi poškodovanih pa se jima je pridružil še en napadalec Žiga Pešut, ki si je na nedeljski tekmi poškodoval roko.

Zaradi plačilne nediscipline v zadnjih sezonah še vedno ne igra dolgoletni kapetan Aleš Mušič, ki bi se lahko v ekipo vrnil konec tedna, ko bo Olimpija v petek gostovala pri Beljaku, v nedeljo pa gostila Salzburg. Spodbudne informacije je najprej postregel trener Bojan Zajc, nato pa je vrnitev Mušiča, ki potrebuje tekme, da ostane v mislih selektorja Nika Zupančiča, napovedal še predsednik Marko Popovič. Ta pravi, da so skoraj vse stvari z izkušenim Ljubljančanom uredili. Podobne besede smo v tej sezoni iz ljubljanskega tabora sicer že slišali ...

V nedeljo brez možnosti proti Bolzanu

Ljubljančanom tedna ni uspelo končati z zmago. Trenutno četrti Bolzano je bil pretrd oreh za zeleno-bele, ki niso našli poti do južnotirolskega gola. Vseh 31 poskusov je uspešno zaustavil Marcel Melichercik.

Na drugi strani je Olimpijin vratar Jeff Frazee ob 39 strelih klonil štirikrat. Dvakrat je moral po plošček v svojo mrežo že po treh minutah igre. Lisice so nato pred drugim odmorom zvišale na 0:3, v 50. minuti pa izkoristile igralca več in z golom Aleksandra Eggerja postavile končnih 4:0.

Serija zmag Janovih

Gradec Iva Jana in Kena Ograjenška je tretjo zmago ta teden dosegel pred domačimi gledalci. Beljak poškodovanega Jana Urbasa in Mihe Verliča je ponižal s kar 8:3.

Gradec je v torek palice prekrižal še s Salzburgom in vknjižil še četrto zaporedno zmago, prvake je premagal s 4:3. Za graške panterje je odlično branil Sebastian Dahm (41 obramb), medtem ko je Bernhard Starkbaum zaustavil zgolj 16 strelov, Gračnar je bil drugi vratar. Beljačani so v torek izgubili še petič zapored, po kazenskih strelih jih je premagal Linz.

Gradcu, ki ga vodi Ivo Jan, gre na zadnjih tekmah odlično. V nedeljo je visoko premagal Beljak, v tokrek pa dosegel še četrto zaporedno zmago, s 4:3 je premagal Salzburg in skočil na četrto mesto. | Foto: Sportida Gradcu, ki ga vodi Ivo Jan, gre na zadnjih tekmah odlično. V nedeljo je visoko premagal Beljak, v tokrek pa dosegel še četrto zaporedno zmago, s 4:3 je premagal Salzburg in skočil na četrto mesto. Foto: Sportida

V derbiju kroga sta se v nedeljo spopadla vodilni Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja, ki ni branil, in Dunaj. Hokejisti iz avstrijske prestolnice so slabih deset minut pred koncem vodili s 3:1, nato pa so aktualni prvaki izsilili podaljšek. V tem jim je zmago po preobratu prinesel sin nekdanjega avstrijskega selektorja in trenerja Salzburga Mannyja Viveirosa Layne.

Celovec Žige Panceta in kaznovanega Mitje Robarja je gostil Linz in v zadnjo tretjino vstopil z vodstvom 4:2, nato pa gostom dopustil preobrat in izgubil. Klub slovenskih reprezentantov je bil v pogonu spet v sredo, ko je z 2:4 izgubil pri Dunaju.

Liga EBEL (med 23. in 26. oktobrom):

Ponedeljek, 24. oktober
HDD Olimpija : Dornbirn 2:3  (1:2, 0:0, 0:1)
Gabor 9., Alagić 41.; Arniel 1., D. Sylvester 20., Caruso 55.

Sapa Fehervar : Innsbruck 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Vaš 4. (PP1), Manavian 27., Sarauer 40.; Clark 19. (SH1), Lammers 28., Spurgeon 49., Schennach 56.

Torek, 25. oktober
Graz 99ers : Red Bull Salzburg 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Beach 4., 25. (PP1), Setzinger 12., Zusevics 52.; Olson 13., 17., Schiechl 36.
(Ken Ograjenšek je v dresu Gradca sprožil en strel; Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Black Wings Linz : VSV Beljak 4:3** (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 1:0)
D`Aversa 19., Hisey 35., Piche 55. (PP2), KS; Labrecque 29., Leiler 45., Hunter 53.
(Miha Verlič je v dresu Beljaka sprožil pet strelov, poškodovani Jan Urbas ni igral za Beljak.)

Sreda, 26. oktober
Vienna Capitals : KAC Celovec 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Sharp 18., 25. (PP1), Holzapfel 52. (PP1), Hackl 55.; Ganahl 16. (PP2), Lundmark 45. (PP1)
(Mitje Robarja zaradi kazni ni bilo v postavi Celovca, Žiga Pance je igral za Celovec.)

Znojmo : Sapa Fehervar 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Nedelja, 23. oktober:
Olimpija : Bolzano 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Vallerand 2., Palmieri 3., Insam 40., Egger 50. (PP1)

Graz 99ers : VSV Beljak 8:3 (3:2, 3:1, 2:0)
Beach 12., 23. (PP1), Brophey 13., 47., Nash 15. (podaja Ken Ograjenšek), Pirmann 30., McLean 39., Zusevics 45.; Locke 19. (Pp1), Hunter 20. (PP1), 37. (PP1)
(Ken Ograjenšek – Gradec je odsedel malo kazen; Miha Verlič je igral za Beljak in sprožil en strel na gol, poškodovanega Jana Urbasa ni bilo v postavi Beljaka)

Red Bull Salzburg : Vienna Capitals 4:3* (1:1, 0:2, 2:0, 1:0)
Thomas 3., Viveiros 52. (PP2), 64., Duncan 58.; Ferland 5., Nodl 37., Pollastrone 39.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

KAC Celovec : Black Wings Linz 4:6 (2:2, 2:0, 0:4)
Geier 4., Ganahl 14. (podaja Žiga Pance), Richter 24., Popovic 38. (PP1); Moderer 4., lebler 11., DaSilva 41., Hofer 43. (PP1), Oberkofler 54., Schofield 60. (EN)
(Žiga Pance je v dresu Celovca sprožil dva strela in podal za 2:2, Mitja Robar zaradi kazni ni igral za Celovec.)

Orli Znojmo : Innsbruck 2:1* (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)