7 let, 12 mesecev

liga NHL Pittsburgh Penguins Philadelphia Flyers

Nedelja, 16. 3. 2014, 16.51

Letalci še drugič v dveh dneh ugnali Pingvine

V hokejski ligi NHL so pittsburški Pingvini s 3:4 klonili pred Philadelphio. Najučinkovitejša ekipa na devetih tekmah večera je bil Winipeng.

Philadelphia je še drugič v dveh dneh premagala velike tekmece. Potem ko je bil na sobotni tekmi izid 4:0, so bili v nedeljo pingvini bolj učinkoviti, a na koncu spet poraženi. Za zmago s 4:3 ima veliko zaslug Wayne Simmonds, ki je dvakrat zadel z igralcem več že v prvem delu, Matt Read pa je v zadnji tretjini dodal še gol z igralcem manj.

"Spet smo dobro igrali 'power-play', pa tudi z igralcem manj smo se odlično znašli. Pripravili smo si veliko priložnosti in jih izkoristili," je bil z izkupičkom zadovoljen trener letalcev Craig Berube. Za poražence je sicer Sidney Crosby tik pred koncem tekme zadel vratnico.

Gledalci v New Yorku niso bili prav zadovoljni z razpletom tekme s San Josejem. Ne le, da so gostje odnesli poln plen iz Madison Square Gardna z edinim zadetkom, Logan Couture je bil v prvi tretjini uspešen z igralcem manj, rangerjem so razveljavili po njihovem mnenju povsem regularen zadetek. Sodniki so dolgo preučevali posnetek po akciji Carla Hagelina. Na enem od posnetkov so tudi gledalci v dvorani menili, da so plošček videli preiti golovo črto, toda sodniki so se odločili, da posnetek ne dokazuje, da je bil plošček v celoti v golu. Vratar gostov Antti Niemi je tako ostal pri "shutoutu" in na tekmi zbral 41 obramb.