liga NHL Boston Bruins St. Louis Blues

Torek, 17. 2. 2015, 18.33

Kosmatinci daleč od točk, strelsko razpoloženi hokejisti Anaheima

V ligi NHL je bilo v noči na soboto sedem tekem. Drugo moštvo zahoda St. Louis je doma brez težav premagalo Boston, ki mu na vzhodu za petami za končnico diha Florida.

Prvaki lige NHL, Los Angeles Kings s Hrušičanom Anžetom Kopitarjem, se vse bolj tresejo za končnico v letošnjem tekmovanju. V zahodni konferenci so po zmagi Minnesote na gostovanju v Edmontonu s 4:0, dvakrat je zadel Justin Fontaine, zdrsnili že na 10. mesto.

Kralji v neposrednem boju za osmo mesto zdaj za tri točke zaostajajo za Vancouvrom, ki je tokrat z 2:4 izgubil v New Jerseyju, za dve za San Josejem in za dve tudi za Calgaryjem, ki je doma izgubil z Anaheimom s 3:6. Prednost pred Minnesoto se je spremenila v zaostanke za točko.

Calgary je tekmo z vodilno ekipo pacifiške skupine dobro začel in po 40 minutah še vodil z 2:1, nato pa so se gostje iz Anaheima razigrali in v zadnjem delu za visoko zmago dosegli kar pet golov. V New Jereseyju je Zack Kassian dosegel oba gola za Vancouver in ga v zadnjem delu približal na 3:2. Tekmo je odločil Mike Cammalleri, ki je v 58. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi za končnih 4:2.

Anže Kopitar bo ponoči s kralji gostoval v San Joseju. Za prvake lige bo gostovanje priložnost, da San Jose ulovijo po točkah in se spet približajo osmemu mestu, ki vodi v drugi del tekmovanja.