7 let, 12 mesecev

liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Dustin Brown Los Angeles Kings

Sobota, 25. 2. 2012, 16.49

Kopitarjevi slavili 4:0, gol Stajana

Doseganje zadetkov je to zimo največja težava Los Angeles Kings. Na sobotni tekmi s Chicago Blackhawks pa ni bila. Anže Kopitar in soigralci so slavili s 4:0. Dustin Brown je zadel trikrat.

Preostali gol je zabil obrambni igralec Willie Mitchell, ki je dodal še podajo, Jarret Stoll pa je zbral tri asistence. Vratar Jonathan Quick je z 19 obrambami sedmič v sezoni ohranil svoja vrata nedotaknjena in je po tem kriteriju skupaj z Henrikom Lundqvistom (New York Rangers) najuspešnejši v ligi. Kralji so z visoko zmago končali niz štirih zaporednih porazov. Los Angeles že kar nekaj časa ni imel igralca, ki je dosegel tri gole, zadnji je bil prav slovenski reprezentant Kopitar, trikrat je mrežo zatresel 11. marca 2011. Brown je poleg treh golov v statistiko vpisal še podajo, štiri točke pa ni dosegel še nikoli v karieri. Očitno so ga motivirale novice, da ga klub namerava v bližnji prihodnosti prodati ali zamenjati. "Že vso kariero sem kralj in želim tu ostati. Na odločitve kluba sicer ne morem vplivati, želim pa dokazati, da mi je mesto v tej ekipi. Danes se počutim zelo dobro," je dejal Brown, ki je dvakrat zadel ob številčni premoči.

Detroit Red Wings, ekipa drugega slovenskega reprezentanta Jana Muršaka, je zamudila priložnost, da prehiti Vancouver in pride na čelo ligaške razpredelnice. Doma je morala priznati premoč Coloradu (3:4), potem ko se je zbudila šele v zadnji tretjini po zaostanku 0:3. Muršak je na ledu preživel devet minut in 45 sekund, v katerih pa ni imel niti enega strela na gol.

Kanadski Slovenec Matt Stajan je dosegel svoj drugi gol v tej sezoni. Njegovi Calgary Flames so po kazenskih strelih s Philadelphio Flyers izgubili s 4:5.

Liga NHL, 25. februar:

Pittsburgh Penguins : Tampa Bay Lightning 8:1 Malkin 3, J. Staal 2, Kunitz, Cooke, Dupuis; Purcell

Winnipeg Jets : St. Louis Blues 2:3** Wheeler 2, Backes, Perron

Edmonton Oilers : Phoenix Coyotes 1:3 Hopkins; Larsson, Whitney, Doan

Toronto Maple Leafs : Washington Capitals 2:4 Armstrong, Connolly; Johansson, Semin, Halperin, Aucoin

Carolina Hurricanes : Florida Panthers 2:3** Faulk, Jokinen; Fleischmann, Wolski

Detroit Red Wings : Colorado Avalanche 3:4 Hudler 2, Filppula; Landeskog 2, Jones, Downie

Ottawa Senators : Boston Bruins 3:5 Karlsson, Alfredsson 2; Bergeron 2, Marchand, Camper, Krejci

New York Rangers : Buffalo Sabres 3:2 Hagelin, Gaborik, Callahan; Stafford 2

Los Angeles Kings : Chicago Blackhawks 4:0 Brown 3, Mitchell

Nashville Predators : San Jose Sharks 6:2 Wilson, Weber 2, Klein, Erat, Spaling; Marleau, Pavelski

Calgary Flames : Philadelphia Flyers 4:5** Giordano, Stajan, Kostopoulos, Tanguay; Voracek, Coburn, Hartnell 2