22.59

liga NHL hokej Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Colorado Avalanche

Torek, 10. 3. 2015, 22.59

Kopitarjevi opravili nalogo z odliko

Los Angeles Kings so se pomerili s Coloradom, tekmecem za končnico, in ga preskočili. Med podajalci je bil tudi slovenski hokejist Anže Kopitar.

Brayden McNabb je za goste, ki so v 45. minuti vodili že s 4:1, dosegel gol in dve podaji, po en gol so dodali še Marian Gaborik, Jeff Carter Kyle Clifford in Jake Muzzin.

Domači hokejisti so želeli nadaljevati niz treh uspehov, a so bili kralji tokrat boljši. Vratar Jonathan Quick je svoje delo opravil zanesljivo, ubranil pa je 21 strelov. Z novima točkama so se kralji približali mestom, ki vodijo v končnico, zdaj aktualnim prvakom manjka le še točka, do konca rednega dela pa je še 16 tekem. "Najboljši smo, ko je to najbolj potrebno. In še zelo dobri bomo morali biti v naslednjih 16 tekmah," je težak boj za končnico napovedal Justin Williams.