NHL Aleksander Ovečkin Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Washington Capitals

Četrtek, 12. 11. 2015, 16.43

Kopitarja ni bilo na treningu, zadnjeuvrščena spotaknila Ovečkina in Crosbyja

Hokejisti najslabšega moštva sezone Columbus Vlue Jackets so tesno premagali Pittsbrugh Penguins, predzadnji zahodne konference Calgary pa je v podaljšku ukanil Washington Capitals.

Aleksander Ovečkin in soigralci so gostili Calgary in proti predzadnji ekipi zahoda dobili le polovični izplen. Plamena so jih z drugim zadetkom enega od junakov srečanja Seana Monahana premagala v drugi minuti podaljška. Za zmago pa se lahko zahvalijo tudi vratarju Karriju Ramu, ki je po poškodbi prvega čuvaja mreže Jonasa Hillerja še sedmič zapored začel v vratih in zaustavil 34 od 36 strelov. "Videli smo Karrija iz lanskega leta. Ko sem ga vprašal, kako se počuti, je odgovoril le, da bi rad igral. Izkazal se je s še eno odlično predstavo in bil za nas igralec tekme," ga je pohvalil trener Bob Hartley.

Tesno je bilo tudi v Detroitu, kjer je San Jose zmogel le 14 strelov, a bil izjemno učinkovit. Trije zadetki za hrbtom Jimmyja Howarda so neprepričljivim morskim psom prinesli pomembno zmago. Zmagoviti zadetek je prispeval Joe Pavelski. Le en zadetek je ločeval tudi moštvi v Pittsburghu, kjer so gostiteljem tla spodnesli člani Columbusa, ki so imeli v vratih razpoloženega Sergeja Bobrovskega (28 obramb). Za peto zmago sezone sta poskrbela Scott Hartnell in Brandon Saad.

Manj napeto je bilo v Kaliforniji, kjer je Anaheim z 1:4 izgubil proti moštvu New York Islanders, za katerega je v zadnji tretjini dvakrat zadel Frans Nielsen, častni zadetek domačih pa je prispeval Corey Perry, ki je kot edini uspel premagati sicer drugega vratarja Thomasa Greissa (24 obramb).