8 let, 5 mesecev

Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Sreda, 9. 10. 2013, 22.21

Kopitar po točkah 8. najboljši Kralj vseh časov (video)

V noči na četrtek so v severnoameriški hokejski ligi NHL odigrali tri tekme. Los Angeles Kings so po podaljšku s 4:3 premagali Ottawo, tudi po zaslugi dvakratnega podajalca Anžeta Kopitarja.

Na četrti tekmi sezone je ekipa Los Angeles Kings drugič zmagala. Na domačem ledu so bili Kralji, ki so že do 18. minute povedli s 3:0, po podaljšku boljši od Ottawe s 4:3. Po dva gola za Los Angeles sta prispevala Dustin Brown in Jeff Carter. Slednji tudi odločilnega v 28. sekundi podaljška, ko je bil podajalec Anže Kopitar. Slovenski reprezentant, ki je bil na ledu dobrih 21 minut, je asistiral tudi pri drugem zadetku Browna. Z dvema podajama je vknjižil že svojo 480. točko za Kralje, kar ga uvršča na osmo mesto tovrstne klubske lestvice vseh časov. Prehitel je namreč Jima Foxa.