Thermometer Blue 0

HDD Sij Acroni Jesenice HK ECE Celje liga INL

Sreda, 10. 2. 2016, 13.24

Jeseniški preobrat za zmago v podaljšku nad Celjem

Slovenski obračun med Celjani in Jeseničani, ki je štel tako za točke lige INL kot državno prvenstvo, so v podaljšku s 5:4 dobili železarji.

Slovenska kluba sta palice prekrižala že pred dobrim tednom na Jesenicah, kjer so železarji zmagali s 4:2. Tokrat sta si nasproti stala v Celju, kjer je prvi plošček vrgel Albin Felc. Nepogrešljivi člen jugoslovanske reprezentance v 60. in 70. letih preteklega stoletja je pečat pustil tako na Jesenicah, kjer je začel hokejsko pot, kot v Celju, kjer jo je končal.

Tokratna bitka je bila še bolj napeta. Domače gledalce je prvi razveselil Nejc Kastelic, ki je v 15. minuti izpisal rezultat 1:0, v začetku druge tretjine pa je Blaž Knez z zadetkom ob igralcu manj zvišal na +2. Prejeti zadetek je prebudil goste, Sašo Rajsar in Miha Brus sta do 34. minute izid poravnala, a Jure Zupanc je kaj hitro odgovoril z novim vodstvom.

V celjski dvorani je spet završalo v 44. minuti. Davor Rakanović je za vodstvo s 4:2 premagal Žana Usa (v zadnji tretjini je zamenjal Jureta Pavliča) in zadišalo je po domači zmagi. A državni prvaki so imeli drugačne načrte, ki jih je prvi začel uresničevati Rajsar. Z drugim zadetkom na tekmi je znižal na 4:3, Nejc Berlisk pa je dve minuti pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. Po dobrih štirih minutah podaljšane igre je zmagovalca določil Urban Sodja in zmago odpeljal na Gorenjsko.

Jeseničani bodo zadnjo tekmo v ligi INL odigrali v soboto pri vodilnem Feldkirchu, Celjani pa bodo gostovali pri KSV.