9.18

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija Zell am See

Sobota, 10. 10. 2015, 9.18

Jeseničani so se znesli nad zadnjimi, maloštevilčna Slavija brez uspeha

Jeseničani so po sredini zmagi nad Slavijo gostovali pri zadnjem Kapfenbergu in slavili z 2:9. Založani so na tretji tekmi v štirih dneh s 5:2 izgubili pri Zell am Seeju. Celjani so prosti.

Železarji na gostovanju niso imeli težav. Zadnjeuvrščeni Kapfenberg - na trenerskem stolčku je debitiral finski strokovnjak Jorma Siitarinen, ki je v preteklosti vodil dva EBEL-ligaša, Celovec in Salzburg - so premagali s sedmimi zadetki razlike. K zmagi so zadetke prispevali Nejc Berlisk, Marjan Manfreda, Andrej Židan, Miha Pesjak, Urban Sodja (2), Aleš Remar (2) in Sašo Rajsar, s tremi podajami pa je debitiral Jakob Milovanovič.

Slavija je po sredinem porazu v ligi INL proti Jesenicam in srečni četrtkovi zmagi v četrtfinalu pokala Slovenije – po kazenskih strelih je premagala Mariborčane – odigrala še tretjo tekmo v štirih dneh. Na gostovanje k Zell am Seeju so se Založani odpravili z le desetimi igralci v polju in dvema vratarjema in izgubili za tri zadetke. Za slovensko moštvo sta zadela Enes Gorše, ki je v drugi minuti zrežiral vodstvo, in Črt Snoj, ki je v 40. minuti znižal na 4:2. Gostitelji so zmagoviti zadetek dosegli v 58. minuti, ko so z igralcem manj še petič premagali Luko Sotlarja. Sotlar je sicer ubranil kar 52 strelov.