14.56

državno prvenstvo HDD Olimpija HK Triglav Kranj HDD Jesenice HDK Maribor

Torek, 30. 9. 2014, 14.56

Jeseničani so se znesli nad Mariborom in prehiteli Olimpijo

Hokejisti Jesenic so v Mariboru pričakovano slavili, lisjake iz štajerske prestolnice so premagali s kar 13:3 in prevzeli prvo mesto na lestvici. V torek je Olimpija v Tivoliju s 4:1 ugnala Triglav.

Železarji v Mariboru - ta letos s člani ne nastopa v ligi INL, pač pa le v državnem prvenstvu - niso dopustili presenečenja. Gostitelji so sicer že v prvi minuti povedli, a so Gorenjci že do prvega odmora postavili stvari na svoje mesto in se v slačilnice odpravili z dvema zadetkoma razlike. V drugem delu so še stopili na plin, kar šestkrat zadeli, tako da je po 40 minutah na semaforju pisalo 3:10. V zadnji tretjini sta zanesljivo zmago le še potrdila Peter Bizalj z dvema zadetkoma in Anže Zupančič, ki je vknjižil hat-trick. Jeseničani so po zaslugi visoke zmage na vrhu lestvice prehiteli Olimpijo.

Že v torek so drugo tekmo DP odigrali zmaji, ki so upravičili vlogo favorita in z mladimi močmi premagali hokejiste Triglava, ki so v domačem prvenstvu izgubili prve točke sezone. Mrežo Kranjčanov - v Tivoliju so padli z 1:4 - je dvakrat zatresel Tadej Snoj, po enkrat sta bila natančna mlajši od bratov Snoj Matic in Jaka Zdešar.