Thermometer Blue 0

Jan Muršak CSKA Moskva SKA Sankt Peterburg liga KHL

Ponedeljek, 25. 1. 2016, 21.10

Jan Muršak odločil zmagovalca vojaškega derbija

Hokejisti moskovskega CSKA so se v Sankt Peterburgu pomerili s krvnikom iz lanskega konferenčnega finala in ga premagali s 3:2. Za odločilni zadetek je poskrbel slovenski napadalec Jan Muršak.

Moštva v ligi KHL so se po tekmi zvezd vrnila v tekmovalni ritem. Na delu sta bila tudi velika tekmeca, prvak SKA Sankt Peterburg z Iljo Kovalčukom na čelu in vodilni CSKA. Dobrih 12 tisoč gledalcev je prvi zadetek dočakalo v 28. minuti, ko je najboljši strelec lanske sezone Steve Moses kljub igralcu manj prelisičil gostujočega vratarja Iljo Sorokina. A veselje domačih ni trajalo prav dolgo, saj je Dmitrij Kugrjšev le pol minute zatem izenačil, Moskovčane pa je z vodstvom z 1:2 na drugi odmor popeljal Roman Ljubimov. V zadnji tretjini je v igri z igralcem več vodstvo CSKA na +2 zvišal Muršak (video), katerega zadetek se je na koncu izkazal za zmagovitega. Gostitelji so namreč ob koncu poskušali brez vratarja in prek Nikite Guseva jim je sedem sekund pred zvokom sirene uspelo znižati na 2:3, kar je bil tudi končni rezultat.

Moskovčani ostajajo v vodstvu, naslednjo tekmo bodo odigral v sredo pri latvijski Rigi.