2 leti, 1 mesec

Claude Giroux Philadelphia Flyers

Petek, 20. 12. 2013, 17.03

Izjemni jubilejni zadetek rešitelja Girouxa (video)

Claude Giroux je z dvema zadetkoma v zadnjih petih minutah tekme "letalce" popeljal do zmage nad Columbusom. Kanadčan je navdušil predvsem z zmagovitim zadetkom, stotim v rednem delu lige NHL.

Kapetan Philadelphie je v 57. minuti izenačil na 4:4, dobro minuto in pol pred iztekom rednega dela pa je z izjemnim zadetkom poskrbel za zmago. Strel Marka Streita je vratar Columbusa še odbil, a le do Girouxa, ki je že padal, a kljub temu z "backhandom" uspel premagati čuvaja mreže Curtisa McElhinneyja. Zadetek si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.