1 mesec

IceHL, polfinale, drugi tekmi

Celovčani povedli z 2:0, Salzburžani izenačili

Red Bull Salzburg Kac Celovec | Foto Red Bull Salzburg

V hokejski ligi ICE se nadaljuje polfinale, v katerem igrajo na štiri zmage. Celovški KAC je povedel z 2:0 v zmagah, potem ko je Pustertal na drugi tekmi premagal z 2:1. Salzburg je Bolzano premagal s 3:1 in serijo izenačil na 1:1.

EC KAC : Pustertal
Sportal KAC za prvo zmago nadigral Pustertal, težje delo za Bolzano

Celovec je na prvi tekmi Bolzano nadigral s 7:1. Po prvi tretjini druge se je zdelo, da se to lahko ponovi, saj so jo Korošci dobili s 3:0. Jan Muršak je podal za prvi gol. Nadaljevanje dvoboja je bilo vendarle bolj izenačeno, v tretji tretjini so Južnotirolci prišli do znižanja na 2:3. V zadnji minuti so poskušali še brez vratarja, a neuspešno. Dobili so gol. KAC je zmagal s 4:2 in povedel v seriji z 2:0.