Liga NHL, 11. januar

Pingvini prerešetali mrežo Anaheima

Pittsburgh Penguins | Calgary je vodilna ekipa zahodne konference. | Foto Reuters

Calgary je vodilna ekipa zahodne konference.

V ligi NHL so v noči na soboto igrali štiri tekme. Največ golov smo videli na tekmi med Anaheim Ducks in Pittsburgh Penguins, kjer so slavili gostje. Na tekmi je padlo 11 zadetkov, tekma pa se je končala z izidom 4:7.

Junak tekme je bil hokejist Pittsburgh Penguins, ki je za svojo ekipo prispeval tri zadetke. Poleg njega so bili uspešni še Evgeni Malkin, Ta je poleg gola prispeval še dve podaji, Tanner Pearson je dosegel dva gola, enkrat pa je v polno zadel še Phil Kessel.

V uvodu obračuna je veliko bolje kazalo domači ekipo, saj so po prvi tretjini vodili z izidom 3:0. V drugi tretjini so imeli v domači hokejisti še prednost s 4:3, v zadnji tretjini pa smo lahko videli prevlado gostujoče ekipe, potem ko so štirikrat zadeli v polno in zasluženo zmagali.

Pri Anaheim Ducks so bili uspešni Nick Ritchie, Ryan Getzlaf, Daniel Sprong in Jakob Silfverberg .

Na preostalih tekmah je Calgary Flames na domačem ledu premagal Florido Panthers, Winnipeg Jets so bili boljši od Detroit Red Wings (4:2), Carolina Hurricanes pa je bila boljša od  Buffalo Sabres (4:3).