20.04

Anže Kopitar Anže Kopitar NHL

Ponedeljek, 3. 3. 2014, 20.04

Dobitna kombinacija: Anže Kopitar podal, Los Angeles zmagal

Los Angeles Kings so premagali Montreal Canadiens, slovenski as Anže Kopitar pa je prispeval podajo za zmagoviti zadetek. Kralji so zmagali z 2:1. V ligi NHL so bile odigrane še tri tekme.

Kralji so z zmago nad kanadskimi gosti ohranili "zahodno" šesto mesto. Los Angeles je v vodstvu že v 114. sekundi popeljal Jake Muzzin, Montrealu je v 15. minuti z izenačujočim zadetkom vlil upanja P. K. Subban, nato pa je zmagovalca v 25. minuti odločil Jeff Carter. Dosegel je jubilejni 250. zadetek v ligi NHL. Izkoristil je imenitno podajo Anžeta Kopitarja, ki se je v točkovanju najboljših strelcev ter podajalcev prebil na 26. mesto. Hrušičan je na ledu prebil dobrih 22 minut ter enkrat ustrelil na vrata gostov.

Los Angeles je zmagal petič zapored, dvoboj pa si je v živo ogledal tudi zmagovalec teniškega odprtega prvenstva Avstralije, Švicar Stanislas Wawrinka.

Hokejisti Dallasa so trenerju Lindyju Ruffu pripravili slovesnost, saj so z zmago nad v tej sezoni zelo skromnim Buffalom (3:2) poskrbeli, da se je veselil uspeha že 600. v ligi NHL. Ruff je nekdanji trener Buffala, s katerim je sladkost zmage občutil kar 571-krat.