NHL

Petek, 28. 2. 2014, 16.57

Derbi dobil Anaheim, Minnesota do zmage po kazenskih strelih

V noči na soboto je v ligi NHL derbi z vrha lestvice zahodne konference dobil Anaheim, ki je premagal St. Louis, Minnesota pa je bila po kazenskih strelih boljša od Vancouvra.

Anaheim je bila zadnja ekipa, ki je v NHL zaigrala po premoru zaradi olimpijskih iger v Sočiju. Srečanje je odločil Andrew Cogliano že v četrti minuti prve tretjine. Akcijo je začel Cam Fowler, ki je v bližini svoje klopi odvzel plošček Alexandru Steenu, nato pa je Saku Koivu lepo našel Cogliana, ki je matiral vratarja Briana Elliotta.

Igralci Vancouver Canucks so doma izgubili z Minnesoto Wild z 1:2, v kazenskih strelih pa je dvoboj odločil Justin Fontaine. Vratar Darcy Kuemper je zaustavil vseh sedem kazenskih strelov domačih. Dve tekmi sta se končali s 4:2. Ekipa Colorado Avalanche je premagala Phoenix Coyotes, Buffalo Sabres pa San Jose Sharks.

V Buffalu se je veliko zgodilo že pred tekmo, saj za to ekipo nista več igrala vratar Ryan Miller in kapetan Steve Ott, ki sta v izmenjavi petih igralcev odšla v St. Louis. Miller je v desetih sezonah postal rekorder po številu zmag v zgodovini Buffala in je leta 2010 postal najboljši vratar lige. Za Millerja in Otta je ekipa dobila Jaroslava Halaka, Chrisa Stewarta in Williama Carrierja ter prednost pri naboru novincev leta 2015.