9.18

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija Zell am See

Sobota, 10. 10. 2015, 9.18

Deja vu med knezi in železarji. Sefič po trku nemudoma v bolnišnico.

Celjani so še drugič v dobrem tednu, a tokrat v okviru lige INL, gostili Jeseničane in tako kot pretekli teden na polfinalni pokalni tekmi izgubili z 1:2.

Saj ni res, pa je. Tudi na drugem obračunu v Celju v tednu dni je bil rezultat med slovenskima nasprotnikoma enak. Državni prvaki so prek Tadeja Čimžarja povedli v 7. minuti, a jim gostitelji veselja niso pustil prav dolgo, saj je tri minute zatem izenačil Jure Zupanc.

Železarji so v 31. minuti izkoristili prednost dveh igralcev več, novo vodstvo pa je priigral Marjan Manfreda. Kot se je izkazalo ob koncu tekme, je bil to tudi zmagoviti zadetek, s katerim so Jeseničani še okrepili točkovni račun tako v ligi INL kot tudi državnem prvenstvu.

Jeseniška zmaga je imela grenak priokus, saj je sredi prve tretjine ob trku s celjskim igralcem David Sefič obnovil poškodbo rame in nemudoma poiskal pomoč v celjski bolnišnici.