Thermometer Blue 0

CSKA Moskva Jan Muršak liga KHL

Torek, 19. 4. 2016, 21.38

CSKA-ju ni uspelo, Magnitogorsk še drugič na prestolu lige KHL

Konec je razburljive serije za prvaka lige KHL. Z zmago na odločilni sedmi tekmi s 3:1 nad CSKA Moskvo se Gagarinovega pokala veselijo hokejisti Metallurga iz Magnitogorska.

Vseh sedem obračunov je bilo potrebnih, da smo dobili novega prvaka Kontinentalne hokejske lige. Prvič je v velikem finalu nastopilo moštvo slovenskega hokejista, in sicer CSKA Moskva Jana Muršaka, ki pa je ostala brez glavne nagrade. Štajerec zaradi poškodbe noge ni mogel pomagati soigralcem, sezono je namreč predčasno končal že pred dobrim mesecem.

Moskovčani, zmagovalci rednega dela tekmovanja, so odločilno tekmo igrali na domačem terenu. CSKA se je v zaostanku znašel v 13. minuti, ko je Metallurg v vodstvo popeljal Jevgenij Timkin. Maksim Mamin je v 36. minuti priigral izenačenje, ki pa ni zdržalo prav dolgo, saj je Chris Lee še pred drugim odmorom gostom priskrbel novo vodstvo. Muršakovi so ob koncu poskušali izenačiti in izsiliti podaljšek brez vratarja Ilje Sorokina, a se neučinkovitemu moštvu (37 strelov) načrti niso izšli, Timkin pa je v 60. minuti z zadetkom v prazno mrežo razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Pri novih prvakih lige KHL, nasledili so SKA Sankt Peterburg, se je med vratnicama izkazal Vasilij Košečkin, ki je zaustavil 36 strelov od 37. Na drugi strani je imel Sorokin precej manj dela, saj je Metallurg na njegova vrata sprožil le 16 strelov.

Za Magnitko je to po letu 2014 drugi naslov prvakov lige KHL, ki je v tej obliki osem sezon.