Thermometer Blue 0

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK ECE Celje HK Playboy Slavija

Nedelja, 17. 1. 2016, 13.34

Celjani po kazenskih strelih ugnali Slavijo

V ligi INL so Jeseničani doma izgubili proti KSV Eishockey. V Zalogu so v igri dvojnih točk, štele so za ligo INL in državno prvenstvo, Celjani ugnali Založane.

Jeseničani so gostili predzadnje moštvo z lestvice in po slabi zadnji tretjini izgubili. Po dveh tretjinah je bil izid 3:3, za domače - v ekipo se je vrnil dlje časa poškodovani kapetan Miha Brus - so zadeli Urban Sodja, Aleš Remar in Matevž Erman.

Toda v zadnjih 20 minutah so zadevali le še gostje. Domači so bili zelo neučinkoviti (razmerje strelov je bilo sicer 48:19), kazen pa je prišla ob koncu. V 59. minuti so gostje zadeli po protinapadu, potem pa dvakrat zadeli še v zadnji minuti, ko so domači že potegnili vratarja iz gola.

Tudi v Zalogu je odločitev padla v zadnjem delu dvoboja. Oba zadetka v rednem delu sta ekipi dosegli v zadnjih desetih minutah, povedli so gostje po golu Tima Ograjenška v 51., izenačil pa je Tadej Snoj v 59. minuti. Podaljšek ni prinesel odločitve, pri kazenskih strelih pa so bili boljši Celjani, odločilnega je izvedel Žan Jezovšek.