Corona Brasov HDD Jesenice Asiago Amiens celinski pokal

Domačini povozili železarje

1

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič | Jeseničani so izgubili vse možnosti za napredovanje. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so izgubili vse možnosti za napredovanje.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi tekmi turnirja 2. kroga celinskega pokala v francoskem Amiensu izgubili z domačo ekipo z 1:9 (0:4, 1:3, 0:2). Po porazu v uvodnem nastopu proti Asiagu Jeseničani nimajo več možnosti za napredovanje.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Jeseničani za začetek v Amiensu izgubili z Asiagom

Na turnirju v Franciji so v petek Jeseničani v obračunu starih znancev iz alpske lige morali priznati premoč Asiagu. Italijani so nadoknadili zaostanek z 1:2, pozneje so Jeseničanom razveljavili zadetek za 4:3, s takšnim izidom pa se je dvoboj nazadnje končal za italijansko ekipo. Amiens je v petek s 6:0 premagal Brasov.

Za morebitno napredovanje bi tako slovenski prvaki danes morali premagati gostitelje. A se je hitro pokazalo, da ne bodo imeli pravih možnosti za uspeh. Že v prvi tretjini so namreč Francozi prevladovali, bili pa so tudi zelo učinkoviti. Prvi gol je padel v drugi minuti, na 2:0 so povišali v deveti, za 3:0 pa je Alexandre Boivin izkoristil igralca več v 13. Tik pred koncem prvega dela pa so Francozi še en "power play" spremenili v gol in praktično že takrat odločili tekmo.

Nadaljevanje je bilo za železarje le nekoliko boljše, vzpostavili so ravnotežje in v 29. minuti je Aljoša Crnovič, ko so imeli na klopi za kaznovale igralca Francozi, tudi znižal. A le 36 sekund zatem je Amiens spet zadel, do konca drugega dela pa še dvakrat. Dvomov o zmagovalcu že dolgo ni bilo več, uspeh pa je domača ekipa v zadnji tretjini potrdila še z dvema zadetkoma v mreži Jeseničanov.

V prvi današnji tekmi je Asiago s 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) premagal romunsko ekipo. V nedeljo bosta tako v večerni tekmi še neporažena francoska in italijanska zasedba odločali o prvem mestu, ki vodi v nadaljevanje tekmovanja.

Napredoval bo zmagovalec

Zmagovalec turnirjev v Amiensu in Budimpešti bo napredoval v tretji, novembrski del tekmovanja. Gostitelja tega bosta med 19. in 21. novembrom Krakov in Aalborg.

Najboljši moštvi vsake skupine bosta napredovali na zaključni turnir. Ta bo med 7. in 9. januarjem. Gostil ga bo eden od štirih predstavnikov zadnje četverice.