Petek, 22. 1. 2021, 6.53

Liga NHL, 21. januar

Pa je vendarle prišla prva zmaga, Kopitar je dvakrat podal

Lod Angeles Kings Anže Kopitar | Foto Guliverimage

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je skupaj s soigralci iz Los Angelesa v severnoameriški ligi NHL gostil Colorado Avalanche in zmagal s 4:2. To je bila prva zmaga Kalifornijcev v novi sezoni. Zelo aktiven je bil tudi naš Anže Kopitar.

Kralji iz Los Angelesa so na četrti tekmi sezone že zaostajali z 0:2 po golih Mikka Rantanena in Nathana MacKinnona v prvi tretjini, v drugih dveh tretjinah pa so pripravili preobrat, ko so se med strelce vpisali Drew Doughty, Gabriel Vilardi, Adrian Kempe in Blake Lizotte, ki je ob koncu zadel prazno mrežo.

Anže Kopitar | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kopitar: Pokazali smo karakter

Pri prvem in tretjem golu je podal Kopitar, ki je v tej sezoni za zdaj zbral šest podaj. Hrušičan je na ledu prebil slabih 20 minut.

"Začetek ni bil takšen, kot smo si ga želeli. Hitro smo dobili zadetek. Toda pokazali smo pravi karakter. Ko zaostajaš z dvema goloma proti takšni ekipi, kot je Colorado, potem je ni ravno lahko ustaviti v preostanku tekme, za nameček pa še doseči par zadetkov. Pokazali smo karakter, še vedno je nekaj stvari za popraviti, toda zadovoljni smo z zmago," je po tekmi povedal Kopitar.

Na drugih tekmah je Boston po kazenskih strelih s 5:4 ugnal Philadelphio, Tampa po podaljšku v gosteh s 3:2 Columbus, New York Islanders so bili s 4:1 boljši od New Jerseyja, Winnipeg pa z enakim izidom v gosteh od Ottawe. Najvišjo zmago je vpisal Montreal, ki je v gosteh s 7:3 odpravil Vancouver.