liga NHL Anaheim Ducks

Sreda, 5. 11. 2014, 22.17

Anaheim izgubil po kazenskih strelih

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo na sporedu pet tekem. Vodilni rački iz Anaheima so po kazenskih strelih izgubili z hokejisti Arizone.

Igralci Buffalo Sabres so doma klonili z Edmonton Oilers z 2:3, s tem izidom pa so na svojem ledu izgubili tudi hokejisti Chicago Blackhawks v dvoboju z Washington Capitals. Ekipa Detroit Red Wings je premagala New Jersey Devils s 4:2.

Igralci iz ameriške prestolnice so v drugi tretjini zaostajali že za dva gola, vratar Braden Holtby (38 obramb) pa je v nadaljevanju zaustavil vse strele domačih. Za goste so v manj kot petih minutah drugega dela zadeli Andre Burakovsky ter Marcus Johansson in Joel Ward, slednja v razmaku 42 sekund zadnje minute.

Po prvih štiridesetih minutah je Carolina Hurricanes zaostajala z 1:2, Šved Victor Rask je nato izsilil podaljšek, v katerem je dvoboj odločil njegov rojak Elias Lindholm. Slednji je zabil odločilne gole za tri zmage na zadnjih štirih tekmah svoje ekipe. Anaheim je po uvodni tretjini upravičil vodilno vlogo v prvenstvu, po vodstvu z 2:0 pa sta za Arizono v 58 sekundah druge tretjine izenačila Rob Klinkhammer in Shane Doan; Mikkel Boedker je bil edini strelec iz kazenskih strelov.

Tudi Edmonton je zaostajal, v zadnjem delu je bilo 2:1, nato je izenačil Mark Arcobello. Za prvo zmago na šestem gostovanju v sezoni je zadel Boyd Gordon. Iiro Pakarinen je na svojem drugem srečanju v NHL prvič prišel do zadetka. Rdeča krila so po zaostanku z 0:1 nanizala štiri gole zapored in gladko premagale New Jersey. Niklas Kronwall je zbral dve podaji in je s 305. točkami na četrtem mestu večne lestvice najboljših strelcev med obrambnimi igralci kluba.