Alpska liga HK Olimpija

Nedelja, 6. 10. 2019, 20.11

alpska liga, 6. oktober

Olimpija do polnega plena, tragedija v Kitzbühlu

Gal Koren HK SŽ Olimpija HDD Jesenice | Hokejisti Olimpije so s 3:1 premagali Lustenau. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Hokejisti Olimpije so s 3:1 premagali Lustenau.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po sobotnem porazu v podaljšku pri Bregenzerwaldu gostovali pri Lustenauu in v zadnji tretjini prišli do zmage s 3:1. Dvakrat je zadel Gal Koren, zmagoviti zadetek je dosegel Žiga Pešut. Iz Avstrije prihaja tragična vest, da je med žrtvami strelskega pohoda v Kitzbühlu tudi vratar istoimenskega kluba, ki igra v Alpski ligi, komaj 24-letni Florian Janny.

Gledalci so na prvi zadetek čakali vse do 53. minute, ko je domačega aduta med vratnicama Reneja Swetteta premagal Gal Koren. Slabe tri minute pozneje je včerajšnji slavljenec Žiga Pešut zadel za 2:0. Štajerčev zadetek se je na koncu izkazal za zmagovitega.

Gostiteljem je namreč minuto in pol pred koncem rednega dela le uspelo premagati ljubljanskega čuvaja mreže Žana Usa (27 obramb). Znižali so prek veterana Martina Grabher-Meierja, nato pa priključek lovili brez vratarja. Načrte jim je z zadetkom v prazen gol preprečil Koren.

Olimpija bo alpske točke spet lovila v četrtek, ko bo v Tivoliju pričakala drugo ekipo Salzburga. Takrat bodo hokejisti HDD Jesenice gostili Gardeno.

Žrtev petkratnega umora vratar Kitzbühla

Iz Avstrije prihaja tragična novica. Pod streli 25-letnika, ki je v Kitzbühlu zaradi ljubosumja ubil svoje nekdanje dekle, njena starša, brata in njenega novega fanta, je umrl vratar hokejskega kluba, ki igra v Alpski ligi, Florian Janny. 24-letnik, otrok linške hokejske šole, je ravno večer pred smrtjo debitiral v Alpski ligi.

Novice Petkratni umor v Avstriji: ubil nekdanje dekle, njeno družino in novega partnerja