Alpska liga, od 5. do 8. decembra

Jeseničani z novo okrepitvijo ugnali Italijane

1

Jesenice Cortina | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejistom Jesenic je na večerni tekmi pomagal tudi najnovejši član v napadu Jaka Ankerst. Železarji so Cortino po preobratu, ki so ga uprizorili v drugi tretjini, premagali s 4:3.

Za četo Nika Zupančiča se je obračun začel izjemno slabo, v šesti minuti je zaostajala že z 0:2. Rezultat na semaforju v Podmežakli je vztrajal vse do 34. minute, ko je Aleksandar Magovac znižal na 1:2, Eric Pance pa je minuto in pol zatem izenačil. Odlično rezultatsko drugo tretjino je v 38. minuti potrdil še Sašo Rajsar, ki je z igralcem manj železarjem priskrbel prvo vodstvo (3:2).

Minuto pred koncem tekme je Pance zadel še drugič in, kot se je izkazalo na koncu, dosegel zmagoviti zadetek. Gostje so namreč v zadnji minuti še enkrat zadeli, a jim je do izenačenja in morebitnega podaljška zmanjkal zadetek.

Jaka Ankerst spet na Jesenicah

Jaka Ankerst se vrača na Jesenice, tokrat odločen, da ostane do konca sezone. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Jaka Ankerst se vrača na Jesenice, tokrat odločen, da ostane do konca sezone. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Zdesetkana zasedba Jesenic, ki jo pestijo številne poškodbe, je bogatejša za izkušenega člana v napadu. Železarjem bo v prihodnje pomagal Jaka Ankerst.

Gorenjec je v preteklosti že nosil dres Jesenic, v sezoni 2011/12 je z njimi nastopal še v ligi EBEL, lani pa se je po kratkem postanku v Zgornjesavski dolini in treh tekmah v ligi INL preselil v Francijo. Tam je preživel zadnje tri sezone. V letošnjem tekmovalnem obdobju še ni igral, saj je okreval po poškodbi.

"Vračam se po poškodbi, tako da se sezona zame šele začenja. Na ledu treniram že nekaj časa in sem pripravljen. Zdi se mi, da so tu dobri pogoji, da je liga dobra, pa tudi ekipa ima namen zmagovati in je v tej ligi z namenom. Moj namen je, da bi ostala do konca sezone," je v klubsko kamero dejal 27-letni krilni napadalec.