HDD Jesenice Alpska liga HK Olimpija

Nedelja, 30. 9. 2018, 20.15

Alpska liga, 30. september

Jeseničani pri nekdanjem trenerju ostali praznih rok

HDD Jesenice Asiago | Jeseničani so na gostovanju pri Feldkirchu izgubili z 1:2. | Foto Urban Meglič/Sportida

Jeseničani so na gostovanju pri Feldkirchu izgubili z 1:2.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po sobotni tesni zmagi nad novincem v ligi Milanom (5:4) v nedeljo gostovali pri Feldkirchu, ki ga vodi nekdanji trener Jesenic in slovenske reprezentance Nik Zupančič, in izgubili z 1:2.

HDD Jesenice Asiago
Sportal Korenu z ramen padlo nekaj bremena, Jeseničani strli novinca

Jeseničani so srečanje slabo začeli in se že po slabih osmih minutah znašli v zaostanku z 0:2. Gorenjci so v zadnji tretjini prevladovali, v 46. minuti je Gašper Glavič znižal na 1:2, a bil na koncu edini, ki mu je uspelo premagati razpoloženega vratarja domačih Alexa Caffija.

Varovanci Gabra Glaviča bodo po nedeljskem obračunu v Alpski ligi spet na delu v sredo, ko bodo gostili drugo ekipo Celovca. Drugi slovenski predstavnik v tekmovanju HK SŽ Olimpija, ki je na krilih prvega napada (trije zadetki Gala Korena, dva Aleša Mušiča) v soboto s 5:1 premagala lanskega podprvaka Ritten, bo v četrtek gostoval pri Cortini.