HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 3. 12. 2022, 20.55

alpska liga, 3. december

Železarji ne popuščajo, niz zmag se je podaljšal na 16

HDD Jesenice | Hokejisti Jesenic so ujeli imeniten zmagoviti ritem. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so ujeli imeniten zmagoviti ritem.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v novi sezoni Alpske lige skoraj nepremagljivi. Edini poraz na 17 tekmah jim je zadal Unterland Cavaliers, in sicer 17. septembra. Varovanci Gabra Glaviča so nato nanizali kar 16 zmag. V soboto so premagali avstrijski klub Zell am See s 4:1.

Jeseničani so do prednosti prišli 22 sekund pred iztekom prve tretjine, ko je bil natančen Gašper Seršen. Po slabih treh minutah nadaljevanja so železarji z igralcem manj povišali svojo prednost, ko je zadel Rudolfs Polcs. Ob koncu druge tretjine so Avstrijci znižali zaostanek po zaslugi Aleksija Hamalainena.

V sklepni tretjini so hokejisti Jesenic potrdili domačo zmago. Najprej je v 44. minuti prednost dveh golov obnovil Žan Jezovšek, končnih 4:1 pa je postavil hokejist z mehiškim in ruskim potnim listom Andrej Galuškin.

Jeseničani imajo zdaj na prvem mestu alpske lige sedem točk prednosti pred trenutno najbližjim zasledovalcem Cortino, ki pa ima tri tekme več. Naslednja tekma v regionalnem tekmovanju Jeseničane čaka v torek, ko bodo gostovali pri drugi ekipi Celovca.