HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 1. 12. 2022, 21.27

alpska liga, 1. december

Jeseniška dominacija se je nadaljevala tudi v Salzburgu

HDD Jesenice, Gaber Glavič | Varovanci Gabra Glaviča v alpski sezoni nimajo enakovrednega tekmeca. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Varovanci Gabra Glaviča v alpski sezoni nimajo enakovrednega tekmeca.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice je vknjižilo 15. zaporedno zmago v tekmovanju. Železarji so na gostovanju s 4:1 premagali Red Bull Juniors. Varovanci Gabra Glaviča imajo na vrhu štiri točke prednosti pred najbližjim zasledovalcem, a tudi štiri odigrane tekme manj.

Potem ko so v prejšnjem dvoboju z nekaj težavami premagali zadnjeuvrščeni Silver Wings Linz s 4:2, so danes nalogo opravili še v gosteh pri ekipi z vrha lestvice.

Jeseničani so tako nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Ta je zdaj dolg 15 zmag in traja že od 22. septembra, na tekmi pred tem so doživeli prvi in do zdaj edini poraz v alpski ligi v tej sezoni z ekipo Unterland Cavaliers.

Vmes so si železarji zagotovili tudi uvrstitev v finale državnega prvenstva, ko so brez večjih težav na drugi tekmi premagali Celjane.

Danes so bili boljši tekmec in premoč kronali tudi z zadetki. V prvem delu je dvakrat v polno zadel Eric Pance, Luka Ulamec pa je v 34. minuti z drugim jeseniškim golom ob številčni prednosti na tekmi poskrbel za 3:0. Na začetku zadnje tretjine je Jaša Jenko povišal na 4:0 in kazalo je na novo visoko zmago železarjev. A so ti v zadnjem delu umirili ritem, ni pa jim uspelo ohraniti mreže nedotaknjene, saj je Anttija Karjalainena domača ekipa edinkrat na tekmi premagala v 54. minuti.

Naslednjo tekmo v regionalnem tekmovanju, kjer imajo na vrhu pred današnjimi tekmeci pet točk prednosti (48-43), a so odigrali tudi kar sedem tekem manj, bodo Jeseničani igrali v soboto, ko bodo gostili Zell am See.

Alpska liga, 1. december

Red Bull Junior : HDD Sij Acroni Jesenice 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
0:1 Pance (Bohinc, Svetina, 11.), 0:2 Pance (Logar, Glavič, 16., PP1), 0:3 Ulamec (Rep, 34., PP1), 0:4 Jenko (42.) 1:4 Assavolyuk