HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Sreda, 29. 1. 2020, 22.30

Alpska liga, 29. januar

Jeseničani z novo zmago napovedali izjemno napet zadnji krog

HDD Jesenice | Jeseničani so v Feldkirchu zmagali po kazenskih strelih in ostali v igri za neposredno napredovanje v končnico. | Foto Domen Jančič

Po desetdnevnem alpskem premoru, ki so ga slovenska in italijanska moštva izkoristila za tekme državnega prvenstva, so bile odigrane tekme 33. kroga Alpske liga. Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so vknjižili deveto zaporedno zmago, po kazenskih strelih so premagali Feldkirch (2:1), obe moštvi pa sta zdaj izven šesterice, ki si bo neposredno zagotovila končnico. Za železarje bo izjemno pomemben zadnji krog rednega dela prvenstva, v katerem se bodo v soboto pomerili z Bregenzerwaldom. HK SŽ Olimpija je po 12 zmagah izgubil, po podaljšku je v Tivoliju slavil Lustenau.

HDD Jesenice, HK SŽ Olimpija Alpska liga
Sportal V velikem finalu pričakovano večna hokejska znanca

Po 34 krogih se bo šest najboljših uvrstilo v četrtfinale, preostali pa se bodo v dveh skupinah v dodatnih bojih udarili za dve četrtfinalni vstopnici. HK SŽ Olimpija, Ritten in Pustertal so si že priborili končnico, preostala tri mesta so še odprta.

V boju za šesterico so po odličnem nizu devetih zmag tudi hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki pa so na sredini tekmi točko eno pustili Feldkirchu. Premagali so ga po kazenskih strelih z 2:1. Po 60 minutah tekme je bilo 1:1, strelec za železarje je bil Andrej Hebar v 21. minuti, zmagoviti gol pa je zabil Erik Svetina.

Zadnjo tekmo rednega dela bodo varovanci Mitje Šivica odigrali v soboto, ko bodo pred domačimi gledalci pričakali Bregenzerwald.

Olimpija je na domačem ledu izgubila proti Lustenauu in končala zmgoviti niz, ki je trajal kar 13 tekem. | Foto: Grega Valančič/Sportida Olimpija je na domačem ledu izgubila proti Lustenauu in končala zmgoviti niz, ki je trajal kar 13 tekem. Foto: Grega Valančič/Sportida

Hokejisti Olimpije so si že pred tedni zagotovili, da bodo redni del končali na prvem mestu, danes pa so gostili neposrednega tekmeca Jesenic v boju za šesto mesto, Lustenau, in izgubili po podaljšku z 2:3. Zadnja tekma pred drugim delom tekmovanja Olimpijo čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Zell am Seeju.