Petek, 1. 7. 2016, 22.50

EP, 18.dan

Wales slavi, debitanti domov poslali favorizirane Belgijce

Euro 2016 Belgija Wales | Foto Reuters

Wales je presenetljivi drugi polfinalist letošnjega evropskega nogometnega prvenstva. V izjemno zanimivem obračunu je s 3:1 premagal favorizirano Belgijo, ki še naprej ostaja brez odmevnega uspeha.

Včeraj smo dobili prvega polfinalista, Portugalska je v Marseillu po enajstmetrovkah premagala Poljsko, v polfinalu pa jo čaka Wales, ki je s 3:1 premagal Belgijo, ki v polfinalih velikih tekmovanj ni bila vse od daljnega leta 1986, ko je bila na svetovnem prvenstvu v Mehiki četrta. Wales je debitant na evropskih prvenstvih, na svetovnih pa je zaigral le enkrat, ko je prišel leta 1958 na Švedskem do četrtfinala.

Belgijci hitro povedli, nato pa ...

Radja Nainggolan je dosegel izjemno lep zadetek, ki pa ni zadoščal za polfinale. | Foto: Reuters Radja Nainggolan je dosegel izjemno lep zadetek, ki pa ni zadoščal za polfinale. Foto: Reuters

Belgijci, ki so v predtekmovanju v svoji skupini zaostali za Italijani in osvojili drugo mesto, v osmini finala pa razbili Madžarsko in jo premagali s 4:0, so tekmo začeli bolj odločni, si kmalu priigrali nekaj priložnosti in jih z golom kronali v 13. minuti, ko je z izjemnim strelom zablestel Radja Nainggolan. Marsikdo je takrat pomislil, da je tekma odločena, a se je pošteno zmotil.

V 31. minuti je s strelom z glavo izid izenačil Ashley Williams in postavil izid prvega polčasa. V drugem delu so Belgijci nadaljevali z napadalno igro, a niso našli poti do nasprotnikovih vrat. To je v 55. minuti kaznoval Hal Robson-Kanu, ki je vrhunsko izigral belgijsko obrambo in Wales popeljal v vodstvo, v 86. minuti pa je z zadetkom z glavo končni izid postavil Sam Vokes, ki je v igro vstopil le nekaj minut pred tem.

Končni izid tekme je postavil rezervist Sam Vokes. | Foto: Reuters Končni izid tekme je postavil rezervist Sam Vokes. Foto: Reuters

Četrtfinalna tekma med Belgijo in Walesom je imela tudi slovenski pridih. Vlogo glavnega sodnika je uspešno opravil najboljši slovenski sodnik Damir Skomina.

V soboto nas čaka poslastica v Bordeauxu, kjer se bosta pomerili Italija in svetovna prvakinja Nemčija.

Četrtfinala bo konec v nedeljo, ko bo domačinka Francija v Parizu gostila senzacijo letošnjega prvenstva Islandijo.