Streljanje

Živa Dvoršak na generalki pred EP 19.

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Živa Dvoršak

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na letošnji drugi tekmi svetovnega pokala v zračnem in malokalibrskem orožju v Kairu osvojila 19. mesto v disciplini zračna puška 10 metrov, potem ko je zadela 628,8 kroga.

Enaintridesetletna Ljubljančanka Živa Dvoršak je priložnost za napredovanje v veliki finale zapravila v uvodni seriji, ko je zadela 102,8 kroga. V nadaljevanju se je trikratna olimpijka zbrala in nanizala serije 104,8, 105,3, 105,2, 105,1 in 105,6 kroga.

Poleg najboljše slovenske strelke v zadnjem desetletju se je izkazala tudi Urška Hrašovec. Štiriindvajsetletna strelka iz Ruš je v uvodnih petih serijah zadela 105,2, 103,5, 106,2, 104,9 in 105,1 kroga, v zadnji seriji pa se ji je malce zatresla roka. Zadela je 103,2 kroga, kljub temu pa je tekmo s 628,1 kroga končala v prvi tretjini nastopajočih na 24. mestu.

Tretja slovenska strelka v deželi faraonov Klavdija Jerovšek je s 622,2 kroga zasedla 68. mesto. V kvalifikacijskem delu je bila v konkurenci 96 tekmovalk najboljša Britanka Seonaid McIntosh s 634 krogi.

Edini slovenski predstavnik v egiptovski prestolnici, Luka Lukič, je v zračni puški osvojil 46. mesto. Nosilec dveh bronastih odličij z lanskih sredozemskih iger v alžirskem Oranu, ki je šele zakorakal v člansko konkurenco, je na današnji tekmi zadel 624,2 kroga.

Za slovensko strelsko reprezentanco, ki je izpustila letošnjo uvodno tekmo svetovnega pokala v Džakarti, je tekma v Kairu zadnja pred evropskim prvenstvom v zračnem orožju med 5. in 15. marcem v estonskem Tallinnu.