20.12

ACH Volley pokal CEV

Sreda, 14. 3. 2012, 20.12

Vinčić: Grozer nas je dobesedno ''postreljal''

Odbojkarji ACH Volleya so izgubili na prvem polfinalnem dvoboju proti poljski ekipi Asseco Resovia, ki je goste iz Ljubljane premagala z rezultatom 3:0.

Prvi niz je sicer še "dišal" po "oranžnem" presenečenju, toda v nadaljevanju so odbojkarji ACH Volleya prikazali svojo najslabšo igro doslej in se zlasti v drugem nizu popolnoma izgubili. Po pričakovanjih je bil najbolj učinkovit igralec tekme poljski korektor Gyorgy Grozer z doseženimi 21 točkami, v vrstah ACH Volleya pa Klemen Čebulj z doseženimi 15 točkami. Ves čas tekme so domačini imeli bučno podporo navijačev s tribun. Dvorana sicer ni bila povsem polna, toda zbralo se jih je zagotovo med 3500 in 4000.

Kot rečeno se je prvi niz navkljub rahli prednosti gostiteljev začel vzpodbudno. Domači odbojkarji so od začetka držali dve točki prednosti pred odbojkarji ACH Volleya in s takšno razliko tudi odšli na prvi tehnični odmor. V nadaljevanju so še vedno vodili, toda gosti iz Ljubljane se niso pustili in so izenačili na 11 točki. To, žal ni zadostovalo in so gostitelji tudi na drugem tehničnem odmoru ponovno imeli tri točke prednosti, ki so jih ''oranžni zmaji'' izničili na 23 točki. Veliko hrabrosti so pokazali tudi v nadaljevanju, toda, na drugi strani so prevagale izkušnje in gostitelji so ta niz dobili na razliko 28:26.

V drugem nizu pa se je zgodila katastrofa. Gostitelji so hitro povedli in na prvem tehničnem odmoru tudi vodili za šest točk. V nadaljevanju pa kot da odbojkarjev ACH Volleya sploh ni bilo na igrišču, saj jim ni uspevalo prav nič. Domačini so prihajali do novih in novih točk, tako da je semafor na koncu pokazal velikansko razliko in rezultat 25:8 v korist domačinov.

V tretjem nizu se je nekako vse začelo znova in sicer zelo spodbudno za odbojkarje ACH Volleya, saj so na začetku celo povedli, toda pri izenačenju na 5:5, so odbojkarji Resovie prevzeli vodstvo in znova povedli, najprej za dve točki, na drugem rtehničnem odmoru za šest, v nadaljevanju pa so gostom iz Ljubljane dovolili, da vknjižijo zgolj 17. točk. Glavni trener ACH Volleya, Igor Kolaković je tekmo začel s preizkušeno postavo Flajs, Kovačević, Vinčić, Fabjan, Čebulj, Vidič, Rašić. V nadaljevanju pa je poskušal doseči preobrat in spremeniti ritem igre tudi z zamenjavami na domala vseh igralnih mestih, tako, da so priložnost dobili vsi razen Kamnik, a nič ni pomagalo. Niti to, da si je zaradi pritožbe in ugovarjanja k sodniški odločitvi Kolaković prislužil tudi rumeni karton.

Izjave po tekmi:

Dejan Vinčić, organizator igre ACH Volleyja: ''Ne vem, kaj se je z nami dogajalo. V drugem nizu smo namreč doživeli popoln razpad naše igre, sistema. Uničil nas je odličen servis njihovega korektorja Grozerja, ki nas je dobesedno ''postreljal''. Dejansko smo bili šokirani in smo izgubili popolno zaupanje vase. Nismo več verjeli, da lahko sploh igramo z njimi. Pred začetkom tretjega niza smo se sicer dogovorili, da se ne oziramo na prejšnji niz in štartamo z igro od začetka, od rezultata 0:0. To nam je na začetku tudi uspevalo, a žal v nadaljevanju ni šlo.''

Klemen Čebulj, korektor ACH Volleyja: ''Tudi sam ne vem in ne razumem, kaj se je nocoj zgodilo. Nasprotnik je pritiskal na nas iz vseh strani. Po dokaj dobro odigranem prvem nizu in pri rezultatu 6:2 za Resovio nam je koncetracija popolnoma padla in nismo se več pobrali. V tretjem nizu smo sicer začeli dobro, a naprej ni šlo. Ne vem kaj naj rečem v tem trenutku. Nismo dobro sprejemali in nismo razvili svoje igre. Nedvomno so na drugi strani zmagale njihove izkušnje. Sam sem se na igrišču sicer počutil dobro glede na dejstvo, da je to dejansko ena mojih prvih velikih tekem z vso odgovornostjo, ki jo imam.''

Andrej Flajs, kapetan ACH Volleyja: ''Čestitam Resovii za nocojšnjo zmago. Prvi niz smo igrali dobro, ki je bil dejansko do konca tudi odprt. Morali smo tvegati z našimi servisi, a nam žal ni uspelo. Drugi in tretji niz sta šla jasno našim gostiteljem. Nedvomno smo razočarani, ker nocoj nismo dobro igrali, toda v soboto je nova priložnost in to bomo poskušali tudi izkoristiti.''

Aleh Akrem, kapetan Asseco Resowia : ''Veseli smo, ker smo nocoj zmagali. Za nas se je skoraj vse izšlo po načrtih. Strinjam se s kapetanom Andrejem Flajsom, da je bil prvi niz izjemeno nervozen. Naši nasprotniki niso izkoristili vseh priložnosti, ki so jih imeli. V drugem nizu je naš univezalec Grozer igral naravnost fantastično. Vesel sem, da smo tudi v nadaljevanju ohranili koncetracijo in naredili prvi korak do finala pokala CEV. Zavedam pa se, da Ljubljančani nocoj niso pokazali svoje najboljše igre. V soboto nam v Tivoliju ne bo lahko''

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volley : ''V prvem nizu smo igrali zelo težak dvoboj. Imeli smo priložnost za zmago, toda ni nam uspelo. Po prvem nizu smo nehali verjeti v zmago, Grozer in Bojić sta naredila vso razliko. Toda, je kar je. Jutri je nov dan. Videli bomo, kaj bo. Mi zagotovo želimo in moramo igrati veliko bolje. V soboto bomo zagotovo poskušali pokazati našo najboljšo igro. Pred domačimi navijači vedno dobro igramo.'' Andrzej Kowal, trener Asseco Resovia : ''Zadovoljni smo z zmago, toda ta zmaga ne pomeni nič, ker je to šele prvi krog. Prepričan sem, da bodo ljubljanski odbojkarji doma igrali veliko bolje. Zato se moramo osredotočiti na naslednjo tekmo.''