19.30

Eva Terčelj

Sobota, 9. 7. 2011, 19.30

V kvalifikacijah neuspešna le Kragljeva

Po kvalifikacijah 3. tekme svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah nadaljujejo tekmovanje kajakašici Nina Mozetič in Eva Terčelj ter kanuisti dvojci Slapšak/Jarc ter Kralj / Hočevar.

Brez polfinala je ostala Urša Kragelj, ki je nastop zgrešila za sekundo. Povratnica po poškodbi Nina Mozetič je zasedla 22. mesto, čeprav je v prvi vožnji prejela 52 kazenskih sekund. Na 24. mestu je bila Eva Terčelj, Urša Kragelj pa je bila 32. Na zahtevni postavitvi vrat so imele tekmovalke izjemno veliko težav; tako prve proge ni do konca prepeljala aktualna evropska prvakinja Nemka Claudia Baer, ki se je prevrnila, zaradi nezmožnosti eskimskega obrata pa pred ciljem tudi plavala. Najhitrejša v kvalifikacijah je bila Nemka Jasmin Schornberg, druga je bila Čehinja Štepanka Hilgertova, tretja pa Avstrijka Corinna Kuhnle.

V konkurenci dvojcev je najboljši slovenski izid dosegla posadka Luka Slapšak - Urban Jarc. Ljubljančana sta bila deseta. V polfinale sta se prebila tudi Dejan Kralj in Simon Hočevar, ki sta bila 15. Drugouvrščena iz L'Argentiera Luka Božič in Sašo Taljat v Nemčiji nista nastopila, saj ju prihodnji teden čaka nastop na evropskem prvenstvu za mladince in mlajše člane v Banja Luki. Najhitrejša v kvalifikacijah sta bila Kitajca Hu in Shu, drugo mesto sta zasedla brata Hochschorner s Slovaške, tretja pa sta bila Poljaka Szczepanski in Pochwala.