25. 11. 2015,
0.21

Thermometer Blue 0

pokal Slovenije ACH Volley Calcit Volleyball Panvita Pomgrad Triglav Kranj Salonit Anhovo

Sreda, 25. 11. 2015, 0.21

V Kanalu brez senzacije: Kamničani vendarle na zaključni turnir

Odbojkarji Calcita so na povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije vrnili Salonitu in se s prepričljivejšo zmago (3:1) uvrstili na zaključni turnir četverice. Uspešna tudi Krka.

Kanalci so se po zmagi v Kamniku pred 14 dnevi nadejali, da se bodo še enkrat več uvrstili na zaključni turnir pokala Slovenije. Osemkratni pokalni zmagovalci Slovenije so po hudem boju izgubili uvodni niz, se v drugem vrnili v igro, v nadaljevanju pa so Kamničani samo potrdili, da so v tem trenutku boljša ekipa do domačih odbojkarjev.

Na zaključni turnir se je po dolgih letih spet uvrstila tudi Krka. Novomeški odbojkarji so s 3:1 zmagali že v svoji dvorani, na Ravnah pa so po gladki zmagi v prvem nizu v drugem popustili, v izenačenem tretjem do zmage prišli v končnici in si s tem že zagotovili skupno zmago. Četrti niz je bil tako le še formalnost.

ACH Volley in Maribor še drugič pomerila šele v sredo, 21. decembra, zmagovalec dvoboja pa se bo v polfinalu pomeril s Panvito Pomgrad.