Györ zračna puška evropsko prvenstvo Urška Hrašovec Strelstvo

Strelstvo, Györ, EP z zračnim orožjem

Urška Hrašovec v formi za medaljo na EP

Urška Hrašovec | Urška Hrašovec je potrdila odlično formo pred posamičnim nastopom. | Foto www.alesfevzer.com

Urška Hrašovec je potrdila odlično formo pred posamičnim nastopom.

Na evropskem prvenstvu v zračnim orožjem na Madžarskem so po mladinskih kategorijah, v katerih se je s srebrom na 10 metrov s pištolo v torek izkazala 17-letna Manja Slak, danes nastope začeli tudi člani. Urška Hrašovec je s 316,3 kroga potrdila dobro formo pred posamičnim nastopom.

Tekmovalni dan so odprli strelci s puško v mešanih parih. Nastopila sta dva slovenska para SLO 2 Urška Kuharič/Blaž Lužar in SLO 1 Urška Hrašovec/Luka Lukić.

Boljši je bil SLO 1 na 27. mestu, SLO 2 je zasedel na 39. mesto, kar pomeni, da sta oba končala v drugi polovici nastopajočih.

Strelki sta se odrezali precej bolje od moških kolegov v parih, še posebej dobro je streljala Urška Hrašovec, ki je s 316,3 potrdila odlično formo pred posamičnim nastopom. Samo med dekleti bi ji njen rezultat danes prinesel četrto mesto.

Po odličnem finalu je zmagal nemški par, srebro sta osvojila Francoza, bron pa Šveda.

V Györu je svoj evropski nastop na 32. mestu z zračno pištolo zaključil Jože Čeper. Za finale bi moral doseči 579 krogov, zadel pa jih je le 571.