Thermometer Blue 0,03

Benjamin Savšek

Sobota, 1. 9. 2018, 11.18

Slovenski kanuisti in kajakašici na domačih brzicah v polfinalu z odliko

Benjamin Savšek | Slovenski kanuist Benjamin Savšek se je v finale tekme svetovnega pokala v domačem Tacnu uvrstil z drugim časom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Potem ko so se na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu v finale uvrstili vsi štirje slovenski kanuisti, je to uspelo tudi obema slovenskima kajakašicama, Urši Kragelj in Evi Terčelj.

Kragljeva je v polfinalu dosegla tretji čas, za najhitrejšo, Avstralko Jessico Fox, je z enim dotikom zaostala 3,06 sekunde. Pred njo je bila še Avstrijka Corinna Kuhnle, ki je zaostala 1,28 sekunde.

Terčeljeva je progo preveslala brez dotika, na koncu pa z 8,84 sekunde zaostanka imela sedmi čas polfinala. V petkovih kvalifikacijah je izpadla Ajda Novak.

Med kanuisti je polfinale najbolje odveslal Benjamin Savšek, ki je imel drugi čas, za 51 stotink sekunde ga je ugnal le Slovak Alexander Slafkovsky. Savšek je sicer imel en dotik.

Sportal Prvi del sezone si je vzel "na izi", zdaj pa je čas za dober rezultat

Četrti čas polfinala je postavil Jure Lenarčič, ki je prav tako dobil dve kazenski sekundi in zaostal 2,58 sekunde, Anže Berčič je bil z enim dotikom osmi (+4,11), Luka Božič pa deveti z dvema dotikoma (+5,06).

Finalne vožnje se bodo začele ob 12. uri.