Džakarta, svetovni pokal v težavnostem plezanju, kvalifikacije

Slovenci brez težav v polfinale tekme v Džakarti

0,06

termometer

Janja Garnbret | Janja Garnbret se v polfinale podaja s prvega mesta v kvalifikacijah, ki si ga deli s Korejko Chaehyun Seo. | Foto: Red Bull Content Pool
Janja Garnbret se v polfinale podaja s prvega mesta v kvalifikacijah, ki si ga deli s Korejko Chaehyun Seo. Foto: Red Bull Content Pool

Za slovenskimi športnimi plezalci so uspešne kvalifikacije finalne tekme svetovnega pokala v težavnosti v Džakarti. Med najboljših 26, ki se bodo v glavnem mestu Indonezije v ponedeljek pomerili v polfinalu, se je uvrstilo vseh pet Slovencev, Janja Garnbret, Mia Krampl in Vita Lukan v ženski ter Luka Potočar in Milan Preskar v moški konkurenci.

Najboljša slovenska športna plezalka Janja Garnbret je v današnjih kvalifikacijah osvojila vrhova obeh kvalifikacijskih smeri. Prvo mesto kvalifikacij si deli s Chaehyun Seo iz Južne Koreje, ki je prav tako osvojila dva vrhova.

Vita Lukan se je v polfinale uvrstila s tretjim dosežkom kvalifikacij. | Foto: Grega Valančič/Sportida Vita Lukan se je v polfinale uvrstila s tretjim dosežkom kvalifikacij. Foto: Grega Valančič/Sportida

Zelo dobro se je odrezala druga Slovenka Vita Lukan, ki se je uvrstila zgolj za najboljšima za tretji dosežek kvalifikacij z osvojenim vrhom v prvi smeri in višino 45 v drugi. Mia Krampl je bila sedma z višinama 40 in 44+.

Pri moških sta obe kvalifikacijski smeri do vrha splezala predstavnika Japonske Yoshiyuki Ogata in Satone Yoshida.

Luka Potočar, ki je trenutno drugi v skupnem seštevku težavnosti, je poskrbel za osmi dosežek kvalifikacij z osvojenim vrhom prve smeri in višino 30+ v drugi. Drugi Slovenec Milan Preskar je z višinama dvakrat 28+ vpisal 21. dosežek kvalifikacij.

Polfinale bo v ponedeljek ob 7.15, finale najboljše osmerice v obeh konkurencah pa se bo začel ob 14.15 po srednjeevropskem času.